kermanyy

Sunday, 24 October 2021

نقش منیزیم در بدن – مرکز تغذیه و تناسب اندام هارمونی

نقش منیزیم در بدن – مرکز تغذیه و تناسب اندام هارمونی


خلاصه
منیزیم با مبارزه با کلسیم که باعث انقباضات می شود ، به آرامش سلول های عضله قلب کمک می کند. این مواد معدنی برای اطمینان از انقباض و آرامش مناسب سلول های قلب با یکدیگر رقابت می کنند.

3- کنترل انقباضات ماهیچه ای
منیزیم نقش مهمی در تنظیم انقباضات ماهیچه ای دارد. مانند قلب ، منیزیم به عنوان یک مسدود کننده طبیعی کلسیم برای آرامش ماهیچه ها عمل می کند. در عضلات شما ، کلسیم به پروتئین هایی مانند تروپونین C و میوزین متصل می شود. این فرایند شکل این پروتئین ها را تغییر می دهد به طوری که منقبض می شوند. منیزیم حاوی کلسیم به دلیل این نقاط اتصال به شل شدن ماهیچه ها کمک می کند. هنگامی که بدن شما منیزیم کافی برای رقابت با کلسیم ندارد ، ماهیچه های شما می توانند منقبض شده و باعث بی حسی یا سوزن سوزن شدن شوند. به همین دلیل ، معمولاً دوزهای کافی منیزیم برای درمان گرفتگی عضلات زیر نظر پزشک توصیه می شود.

خلاصه
منیزیم به عنوان یک مسدود کننده طبیعی کلسیم عمل می کند و به سلول های ماهیچه ای پس از انقباض کمک می کند. هنگامی که سطح منیزیم پایین است ، ماهیچه ها منقبض می شوند و باعث بروز علائمی مانند گرفتگی یا اسپاسم عضلات می شوند.

4- کنترل قند خون در دیابت نوع 2
افراد مبتلا به دیابت نوع 1 اغلب دارای سطوح پایین منیزیم هستند که می تواند وضعیت را بدتر کند زیرا منیزیم به تنظیم انسولین کمک می کند ، قند را از خون خارج کرده و برای ذخیره به سلول ها منتقل می کند. به عنوان مثال ، سلول های شما حاوی گیرنده های انسولین هستند که برای عملکرد مناسب منیزیم مورد نیاز است. اگر سطح منیزیم پایین باشد ، سلول ها نمی توانند به طور م insulinثر از انسولین استفاده کنند و سطح قند خون را افزایش می دهند. مصرف منیزیم در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 می تواند قند خون را کاهش دهد. تجزیه و تحلیل هشت مطالعه نشان داده است که مکمل منیزیم می تواند سطح قند خون را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 به میزان قابل توجهی کاهش دهد. با این حال ، اثرات مفید منیزیم بر کنترل قند خون تنها در مطالعات کوتاه مدت یافت شده است.

5- بهبود کیفیت خواب
بی خوابی یک مشکل عمده بهداشتی در سراسر جهان است. مصرف منیزیم با کمک به آرامش ذهن و بدن ، کیفیت خواب را بهبود می بخشد.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *