kermanyy

Saturday, 23 October 2021

نمایشگاه 2020: قطعه ای از ماه را لمس کنید. با مومیایی 3000 ساله مصری ملاقات می کند-اخبار

نمایشگاه 2020: قطعه ای از ماه را لمس کنید.  با مومیایی 3000 ساله مصری ملاقات می کند-اخبار


نمونه های دیگری که باید ببینید شامل یک نسخه نادر از قرآن کریم است که متعلق به توماس جفرسون ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده بود

نمایشگاه 2020 دارای 190 غرفه در کشور و تعداد باورنکردنی رویدادها و نمایشگاه هایی است که در طول شش ماه برنامه ریزی شده است.

اما نمایشگاه جهانی نادرترین اجسام را به دوبی آورده است. در اینجا چند مورد است که نباید از دست بدهید.

با قدیمی ترین جد خود ملاقات کنید

نمایشگاه 2020 می تواند درباره آینده و نوآوری باشد. اما اگر به کاوش مجدد در خانه خود علاقه دارید ، غرفه اتیوپی مکان مناسبی است. فسیلی 3.2 میلیون ساله در غرفه ای به نمایش گذاشته شده است که قدیمی ترین اثر بشریت محسوب می شود. این فسیل که توسط انسان شناس دونالد یوهانسون و شاگردش تام گری ملقب به “لوسی” بود ، در سال 1974 در میان هزارتوی دره ها در هدار ، شمال اتیوپی کشف شد. هنگامی که این اسکلت بازسازی شد ، حدود 40 از یک زن کوچک با مغز به اندازه میمون و کمی بیش از یک متر قد تشکیل شده بود. یوهانسون نام این گونه را Lucy Australopithecus afarensis ، به معنی “میمون آفار جنوبی” گذاشت.

صخره های ماه

اگر به فضای باز علاقه دارید ، بازدید از پاویون آمریکا ضروری است. می توانید با صخره ای از ماه که 3.8 میلیارد سال قدمت دارد به آن نزدیک شوید. این قطعه توسط خدمه فضانوردان آپولو 17 در سال 1972 ، در آخرین مأموریت خود به ماه ، به زمین آورده شد.

این یکی از بزرگترین نمونه های کشف شده از ماه محسوب می شود. نمونه ای از شهاب سنگ های مریخی که در فصل 2012-2013 در قطب جنوب پیدا شده اند نیز در غرفه به نمایش گذاشته می شود. در نمایشگاه 1970 در اوساکا ، ژاپن ، ایالات متحده سنگی را که توسط ماموریت آپولو 12 در نوامبر 1969 جمع آوری و به زمین آورده شد ، به نمایش گذاشت. در پایان نمایشگاه جهانی ، بیش از 18 میلیون نفر سنگ ماه را مشاهده کردند به

قرآن متعلق به رئیس جمهور ایالات متحده است

یک نسخه نادر از قرآن کریم ، متعلق به رئیس جمهور اسبق آمریکا توماس جفرسون ، در غرفه ایالات متحده به نمایش گذاشته شده است.

این اولین بار است که کتاب مقدس به خارج از ایالات متحده سفر می کند. مجموعه دو جلدی در لندن در سال 1764 چاپ شد. این کتاب ، ارائه شده در دو جلد ، و همچنین نقشه قاب شده مکه ، در یک جعبه چوبی سفارشی با چهار اینچ بالشتک و سینی های سفارشی ، همراه با یک سنسور ، سفر کرد. که ارتعاشات و تغییرات دما را تشخیص می دهد.

قرآن جفرسون اولین چیزی خواهد بود که مهمانان می توانند پس از ترک یک تجربه صوتی و روشن که اصول بنیادی ایالات متحده را نشان می دهد ، ببینند. قرآن جفرسون به عنوان نمادی از چندفرهنگی و تکثر مذهبی آمریکا در معرض نمایش قرار گرفته است.

مدل موشک Space X

پرچم آمریکا بلندترین عنصر را در اکسپو 2020 نشان می دهد: یک کپی مقیاس از موشک فالکون 9. SpaceX. Falcon 9 با 14 طبقه ارتفاع ، اولین موشک کلاس مداری است که قادر به پرواز مجدد است. فالکون 9 پرتاب ترین موشک عملیاتی در ایالات متحده است و از راکت های مصرفی که برای دهه ها پرتاب شده است پیشی گرفته است. ساختار تحمیلی از دور قابل مشاهده است و در شب این سازه به یک نمایش بصری از موفقیت های آمریکا در فناوری فضایی تبدیل می شود.

او به مومیایی مصری سلام می کند

غرفه مصر مومیایی سلطنتی و کپی دقیق بقایای سلطنتی را نشان می دهد که بیش از سه هزار سال قدمت دارند ،

همچنین گروهی از ماکت های مدرن پادشاه توتانخ آمون و تابوت کشیش پسمتیک به نمایش گذاشته شده است. مومیایی یکی از 22 مومیایی است که در رژه جهانی باشکوه از موزه مصر در تحریر به موزه ملی تمدن مصر در فوستات در 3 آوریل امسال منتقل شد.

[email protected]

نویسنده

آنجانا سانکار

Anjana Sankar یک روزنامه نگار از امارات متحده عربی است که داستانهای جهانی در مورد درگیری ، مهاجرت و حقوق بشر را دنبال می کند. او از خط مقدم جنگهای یمن و سوریه گزارش داده است و در مورد بحران پناهندگان در بنگلادش ، عراق و اروپا مطالب زیادی نوشته است. از مصاحبه با شبه نظامیان داعش تا پیوستن به ارتش امارات در یمن و پوشش زلزله ، سیل ، حملات تروریستی و انتخابات ، او از خطرناک ترین مناطق درگیری جهان خارج شده است. آنجانا با بیش از 14 سال تجربه ، در حال حاضر دستیار سرمقاله خلیج تایمز است و تیم گزارشگری را رهبری می کند. او اغلب در صفحه فیس بوک خود که بیش از 40،000 دنبال کننده دارد ، درباره توانمندسازی زنان صحبت می کند.
Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *