نماینده روسیه بر مخالفت با قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام تاکید کرد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، در حالی که ظهر دوشنبه نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین آغاز شد، گزارش هایی مبنی بر احتمال صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی ایران در کانون توجه قرار گرفته است. توجه روسیه

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین، صبح سه شنبه تاکید کرد که مسکو هرگز از قطعنامه ضد ایرانی در نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی حمایت نخواهد کرد.

اولیانوف در صفحه توییتر وی نوشت: به طور فزاینده ای آشکار می شود که قصد شرکت کنندگان غربی در مذاکرات وین برای تصویب قطعنامه ای علیه ایران در نشست فعلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی برای برجام بسیار مخرب است.

وی با اشاره به تصمیم احتمالی انگلیس، فرانسه، آلمان و آمریکا برای صدور قطعنامه علیه ایران در نشست شورای حکام، تاکید کرد: روسیه به چنین قطعنامه ای نخواهد پیوست.

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در سخنرانی افتتاحیه خود در نشست شورای حکام گفت که ایران درباره «سه سایت اعلام نشده» خود به آژانس توضیح نداده است.

اولیانوف پیشتر گفته بود که موضوع ایران احتمالا روز چهارشنبه در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی بررسی خواهد شد. (جزئیات بیشتر)

مذاکرات برای لغو تحریم ها در وین چند ماه است که متوقف شده است. دولت آمریکا از آغاز مذاکرات، بارها سعی کرده است تا به جای پیشنهاد ابتکار عملی برای پیشبرد مذاکرات، طرف های مختلف را به تاخیر و مانع تراشی در مذاکرات متهم کند.

یکی از دلایل شکست طرف های آمریکایی در انجام اقدامات لازم در مذاکرات وین، مخالفت اعضای کنگره با سیاست های دولت بایدن در قبال شورای امنیت سازمان ملل بود. یکی از انتقادات این گروه از قانونگذاران آمریکایی این است که برجام به همه حوزه های مناقشه آمریکا با ایران از جمله فعالیت های منطقه ای و برنامه موشکی ایران نمی پردازد.

انتهای پیام/ Î
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید