نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: مشکلات تربیتی جامعه باید با رعایت بهداشت فرهنگی ریشه کن شود


به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در دیدار با مشاوران زنان و خانواده دستگاه های اجرایی استان همزمان با گرامیداشت هفته دولت و دولت یاد و خاطره دولت جمهوری اسلامی ایران شهیدان رجایی و بهانر گفت: در عین حال از نظر انسانی که هدف خلق انسان کامل است بین زن و مرد تفاوتی وجود ندارد. ، اما در خصوصیات طبیعی و فطری و وظایف محول شده برای هر یک تفاوتهایی وجود دارد.

وی با بیان اینکه خصلت های بد برای مردان برای زنان خوب است، تصریح کرد: یکی از این خصلت ها احساس شخصیت خاص در خود است که از آن به خودبزرگ بینی تعبیر می شود و داشتن مقداری غرور و خودبزرگ بینی و داشتن حس شخصیت است. برای زن خوب است، در عین حال برای مرد عیب است و مرد باید متواضع باشد.

نماینده وکیل دادگستری در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این فقط یک بیان نیست، بلکه زیرساختی دارد، افزود: انسان در جاهای مختلف از جمله نیاز و نیاز کوچک می شود که در اسلام تمام نیازهای زن را جبران می کند. مسأله فقهی تشکیل خانواده، مردی است که باید به همه امور رسیدگی کند و بر حسب شأن و عرف به تمام نیازهای همسرش رسیدگی کند تا به کوچکی نیاز نداشته باشد.

عبادی گفت: بنابراین زن باید نسبت به همه نامحرم بی تفاوت باشد و در تشکل های اسلامی نیازی به احدی ندارد.

وی با اشاره به اینکه زن باید کمی دستش را بگیرد در حالی که مرد باید دست باز و صبور باشد، افزود: سومین ویژگی زن ترس است و همه جا باید جوانب امر را سنجید.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: وقتی زن حس شخصیت داشته باشد نسبت به نامحرم بی تفاوت است و آن خصلت شخصیت او را حفظ می کند.

عبادی با بیان اینکه زن نسبت به اموال خود و همسرش امانتدار است، پس باید ولی امانت باشد، اظهار کرد: وقتی مواظب باشد، ناخواسته برایش پیش نمی آید.

وی خاطرنشان کرد: در فرهنگ غربی صدمات زیادی به بدن زنان وارد شده است که البته از نظر فنی در سیستم های تبلیغاتی خود آن را پوشش می دهند، اما در واقع تمام شخصیت یک زن را از بین برده اند و زنی با این شخصیت یک مربی است. کورد: در طول تاریخ مادرانی بوده اند که افرادی چون مصطفی چمران، امام و مطهری را تربیت کرده اند و زن مسلمان این گونه است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه دشمن تعبیر می کند که زن باید سبک و بی ارزش باشد و در آن سمت وارد کار اجتماعی شود و در غرب این گونه است، افزود: در دوران رضاخان پهلوی که بدون زیرساخت و فلسفه در قالب تقلید پیروی از غرب و رفع حجاب که مانع رشد است زشت و بیهوده است.

امام جمعه بیرجند ادامه داد: با رشدی که بعد از انقلاب در بسیاری از جهات صورت گرفت، زنان با منش، زنان فعال و باسواد به بهترین نحو به عنوان سرپرست خانوار وارد مسائل اجتماعی شدند و رهبری این امر را مایه مباهات دانستند.

وی با بیان اینکه همه چیز آفتی دارد و نمی توان منکر آن شد، افزود: ممکن است آفت از زوایای مختلف وارد جامعه شود و زنان باید مراقب و ضدعفونی کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: بیش از درمان باید از این آفت ها پرهیز کرد تا این افتخاراتی که ایران با حضور مدیران زن فعال، باسواد و آگاه داشت از بین نرود و جامعه از آفت ها مصون بماند. بهداشت فرهنگی کافی از طریق نظارت دقیق.

آیت الله عبادی با بیان اینکه دشمن در عرصه های مختلف دشمنی خود را به اثبات رساند و در حوزه فرهنگی نیز تفکر عده ای را به فرهنگ غربی آلوده کرد، گفت: آفت زدایی باید در مسائل فرهنگی و بهداشتی رعایت شود. باید نظارت شود و از آسیب هایی که غرب به جامعه وارد می کند، دلسوزانه جلوگیری شود.

وی تاکید کرد: بر خلاف آرزوهایی که دشمن داشت، امروز قوای سه گانه بر اساس قانون اساسی و خدمت به مردم در کنار هم هستند و این فرصت خوبی است که باید از آن استفاده کرد و کار خیرخواهانه تری انجام داد. به نفع جامعه انجام شود.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید