نماینده ولی فقیه در هرمزگان خطاب به ضرغامی: یکی از جزایر را به مرکز گردشگری درمانی تبدیل کنید.


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده در نشست وزیر صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری که در دفتر امام جمعه بندرعباس برگزار شد، با اشاره به عقب ماندگی تاریخی هرمزگان در حوزه زیرساخت های گردشگری، اظهار داشت: هرمزگان در سال ۱۳۸۰ در حوزه گردشگری و صنایع دستی و گردشگری قرار دارد. ساختار و بیان کرد: برای جبران این تاخیر نیاز به تزریق است اعتبارات ویژه استان هرمزگان.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با اشاره به انتخاب شهر بندرعباس به عنوان شهر خلاق در حوزه صنایع دستی از سوی سازمان جهانی یونسکو، افزود: باید از این ظرفیت در حوزه صنایع دستی نهایت استفاده را کرد. توسعه فرهنگی و ایجاد سرمایه و نگرانی من این است که این عنوان در نوعی عدم فعالیت است.

برای تولید نیازهای صنایع دستی کشورهای همسایه

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده با اشاره به اینکه استان هرمزگان بسیاری از نیازهای صنایع دستی کشورهای همسایه را تامین می کرد، اظهار داشت: صنایع دستی ریشه در تاریخ، فرهنگ و تمدن استان هرمزگان دارد و تنوع ظرفیت ها در نقاط مختلف استان هرمزگان است. هرمزگان امکان تدوین برنامه های کاربردی مناسب را فراهم می کند و پیش بینی می کند که باید توجه ویژه ای به این امر شود.

وی با اشاره به ظرفیت جزایر استان هرمزگان گفت: استان هرمزگان دارای بیشترین تعداد جزایر کشور است و با اجرای طرح های جدید و مناسب گردشگری از جمله احداث تله کابین از بندر. عباس به جزیره هرمز، اتفاقات بزرگی را می توان در زمینه گردشگری جزیره رقم زد.

هرمزگان و جزایر آن می تواند قطب گردشگری سلامت باشد

امام جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه امکان تبدیل جزایر به قطب گردشگری سلامت وجود دارد، گفت: باید با وزارت بهداشت برای ایجاد قطب گردشگری سلامت در برخی جزایر برنامه ریزی های لازم انجام شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده با بیان اینکه هرمزگان با داشتن ۶ فرودگاه از ظرفیت منحصر به فردی در کشور برخوردار است، گفت: استان هرمزگان در برخی از فصول سال حجم قابل توجهی از گردشگران را به خود جذب می کند که می توان با ارائه هواپیماهای کوچک گردشگری ایجاد بی نظیری کرد. جاذبه ها، سرمایه ایجاد کرد و گردشگران بیشتری را جذب کرد.

در ۲۳۰۰ کیلومتری ساحل هرمزگان هنوز ساحل مناسبی نداریم

وی با انتقاد از عدم استفاده بهینه از ظرفیت منحصر به فرد جزایر استان هرمزگان در حوزه گردشگری خاطرنشان کرد: هرمزگان با احتساب جزایر بیش از ۲۳۰۰ کیلومتر نوار ساحلی دارد اما متاسفانه هنوز ساحل مناسبی وجود ندارد. برای گردشگران در سطوح مختلف استان.

عدم هماهنگی بین ادارات در حوزه گردشگری

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با تاکید بر هم افزایی نهادها و نهادهای مختلف دولتی و دولتی برای تحقق اهداف، تصریح کرد: بخشی از چالش های موجود در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی استان هرمزگان ناشی از عدم هماهنگی و هماهنگی است. هم افزایی بین بخش ها و بین یک دستگاه است. زیرا تحقق اکثر برنامه ها نیازمند همکاری چند نهاد است که متاسفانه در حوزه صنایع دستی و گردشگری شاهد اجرای برنامه های ترکیبی و چند بعدی نبوده ایم.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده تصریح کرد: اگر صنعت گردشگری و میراث فرهنگی همکاری و هم افزایی خوبی با سایر وزارتخانه ها و دستگاه ها نداشته باشد نمی توان انتظار توسعه در این بخش داشت.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید