نورمحمدی: وقتی پرسپولیس کریم باقری را دارد به عنوان دستیار اول چه می خواهد؟


رضا نورمحمدی گفت:ما خواهیم کرد با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره انتقال باشگاه پرسپولیس و جذب بازیکنان جدید اظهار داشت: به نظر من پرسپولیس در نقل و انتقالات عملکرد خوبی داشت و نسبت به سایر تیم ها بازیکنان بسیار خوبی جذب کرد. بازیکنان به پرسپولیس آمدند، همه بازیکنان ارزشمندی بودند و تا جایی که من می دانم با یکی دو نفر دیگر صحبت می کنند که به پرسپولیس بیایند. پرسپولیس بهترین شرایط نقل و انتقالات را داشت و امیدوارم با تیم کامل در مسابقات قهرمانی شرکت کند و کمبود بازیکن نداشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که از نظر او بهترین خرید پرسپولیس در این فصل کدام بازیکن بوده است، تصریح کرد: نمی توانم نام خاصی را نام ببرم اما همه بازیکنانی که به پرسپولیس آمدند جزو بهترین های لیگ بودند. اینکه بازیکنان فصل گذشته در پرسپولیس ماندند بهترین بود. البته شرایط پرسپولیس به گونه ای است که تا زمانی که بازیکنان مقابل مردم بازی نکنند نمی توان در مورد کیفیت آنها نظر قاطعانه داشت اما به نظر من همه بازیکنان جدید کیفیت بالایی دارند و امیدوارم که آنها بتوانند شرایط خود را در پرسپولیس حفظ خواهند کرد.

کاپیتان سابق پرسپولیس درباره اینکه با جدایی حمید مطهری از کادرفنی سرخ ها، این باشگاه هنوز نتوانسته دستیار اولی برای یحیی گل محمدی پیدا کند، افزود: برای من این موضوعی است که وقتی کریم باقری است. در تیم فنی چرا دنبال دستیار دیگری می گردند؟ کریم باقری در کار خود بهترین است و تجربه زیادی دارد. او سال ها در پرسپولیس بوده و بهتر از هرکسی این تیم را می شناسد. به نظر من با حضور کریم باقری و سیدجلال حسینی، پرسپولیس دیگر نیازی به مربی جدید ندارد. با وجود با این حال اگر تیم فنی قوی تر باشد بهتر است. به نظر من کریم باقری بهترین فردی است که می تواند در کادرفنی نقش آفرینی کند و دیگر نباید به فکر آوردن مربی به عنوان دستیار اول باشند. وقتی کریم باقری در پرسپولیس است چرا به دنبال مربی دیگری هستند؟

نورمحمدی درباره حضور مربیان شاخصی چون اخلاقیات، باردیف و به نظر می رسد ساپینتو لیگ فصل آینده لیگ جذاب تری خواهد بود، او خاطرنشان کرد: “من معتقدم مربیان درجه یک به فوتبال ما آمده اند و ما مردم دوست داریم بدانیم لیگ برتر امسال چگونه خواهد بود.” البته چون مربیان خارجی شناخت خوبی از فوتبال ما ندارند کار برایشان سخت می شود اما باید امیدوار باشیم که مربیان باشگاه ها به آنها فرصت بدهند. ژوزه وقتی به پرسپولیس آمد تیمش را قهرمان قاره آفریقا کرد و مربی بزرگی بود اما بیش از نیم فصل به او فرصت داده نشد. مربیان خارجی باید زمان داشته باشند تا فوتبال ما را بشناسند و آن وقت قطعا لیگ جذابی خواهیم داشت.

پیشکسوت پرسپولیس درباره زمانی که ژوزه سرمربی پرسپولیس بود و اگر بازیکنی بود که در آن زمان کمتر کار می کرد، اظهار کرد: چنین مشکلی وجود نداشت. خوزه فوتبال ما را خیلی خوب نمی شناخت و از طرفی تیم ما متعادل نبود. اون موقع ۹ تا مهاجم داشتیم ولی هافبک دفاعی تخصصی نداشتیم! گاهی مهدی مهدوی کیا یا امیر حسین کارتریج بازیکنان بیرونی به عنوان هافبک بازی می کردند. یادم می آید در گرمای تابستان برای اولین بازی به آبادان رفته بودیم و آنقدر برای خوزه عجیب بود که در فکر آب و هوا بود چون کسی همراهش نبود که به او اطلاعات آب و هوا بدهد. خوزه مربی بزرگی بود و ما به او احترام می گذاشتیم، اما او چیز زیادی از فوتبال ما نمی دانست. ژوزه خیلی دیر وارد تمرین ما شد و از طرفی با بازیکنانی که سردار رویانیان خریده بود، توقع تیم ما بیشتر شد و همه به دنبال قهرمانی بودند. این مسائل باعث شد به نتیجه ای که می خواستیم نرسیم.

وی در مورد ارزش قراردادهای بازیکنان که این روزها جنجال به پا کرده و خیلی ها به خاطر همین موضوع از بازیکنان انتقاد می کنند، گفت: از ۸۰ میلیون هموطن ایران، تنها حدود ۴۰۰ نفر می توانند در لیگ برتر بازی کنند. که بالاترین سطح فوتبال است و از این ۴۰۰ نفر شاید فقط ۲۰-۳۰ نفر پول خوبی بگیرند و من دلیل این حملات را نمی دانم. یک فوتبالیست ۵-۶ سال در اوج است و شما پولی که یک فوتبالیست به دست می آورد را با تورم مقایسه کنید. متاسفانه مردم فقط بازی فوتبال را می بینند و سختی هایی را که یک فوتبالیست برای رسیدن به آن جایگاه پشت سر می گذارد، نمی بینند.

نورمحمدی گفت: این حق است بازیکن فوتبالبرای آنها این است که پول خوبی کسب کنند، همانطور که بازیکنان فوتبال در سراسر جهان پول خوبی دریافت می کنند. این حرف ها حرفه ای نیستاین است برای مقایسه درآمد از مشاغل مختلف یک دکتر سال ها درس می خواند و زحمت می کشد، اما می تواند تا آخر عمر با کارش درآمد داشته باشد، اما یک فوتبالیست اگر خوش شانس باشد و آسیب نبیند، می تواند ۱۰ سال درآمد داشته باشد. به نظر من این حرف ها غیرحرفه ای است و نباید درباره آن بحث کرد.

پایان پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید