kermanyy

Monday, 25 October 2021

نگرانی های تغذیه کودک – وب سایت رسمی دکتر محمد صفریان

نگرانی های تغذیه کودک – وب سایت رسمی دکتر محمد صفریان


محدودیت شیردهی با وجود آگاهی گسترده از اهمیت آن که برخی از مادران به دلایل مختلف و دلایل مختلف از دوران کودکی از آن بی اطلاع هستند ، عواقب جبران ناپذیری دارد.

به دنبال اهمیت شیردهی ، کاهش وزن و سوء تغذیه و همچنین چاقی و اضافه وزن از مشکلات اصلی متخصصان تغذیه کودکان ، به ویژه خانواده های با تحصیلات بالا است.

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. غذا نسبت بزرگسالان سوء تغذیه و عقب ماندگی رشد در کودکان این می تواند بر او در تمام مراحل زندگی تأثیر بگذارد.

به عنوان مثال ، ما به بزرگسالان توصیه می کنیم غذاهای کم چرب و کم کالری بخورند ، اما کودکان باید از سن بالا برای جلوگیری از سوء تغذیه و اختلالات رشد ، از محصولات لبنی پرچرب استفاده کنند.

سوءتغذیه در دوران کودکی منجر به کمبود ویتامین A ، کمبود ویتامین D ، کمبود روی و سلنیوم می شود که در سالهای اخیر در کودکان مایه تاسف است و می تواند بر سطح هوش و عملکرد بعدی آنها در زندگی تأثیر بگذارد. بنابراین ، کودکان بدون نمودار رشد طبیعی در مراحل مختلف رشد (دو سال ، پیش دبستانی و قبل از بلوغ) باید تحت نظر پزشک باشند و تغذیه آنها باید به دقت کنترل شود ، اما مکمل ها نباید بدون تجویز پزشک استفاده شوند. می تواند عوارض جانبی زیادی ایجاد کند.

خانواده ها ، به ویژه مادران تحصیل کرده ، باید توجه داشته باشند که رژیم غذایی سالم در مراحل مختلف رشد و در گروه های سنتی مختلف متفاوت است و رژیم های کم چرب و کم کالری برای کودکان توصیه نمی شود و هرگز نباید از آنها برای جلوگیری از تغذیه دوران کودکی استفاده کرد. بیماری بزرگسالان

علاوه بر این ، رفتارهای سوء تغذیه در برخی از کودکان می تواند منجر به سوء تغذیه شود که ناشی از حساسیت بیش از حد والدین به ویژه مادران به تغذیه کودکان است که می تواند منجر به چنین واکنشی از سوی کودک شود.

چاقی و اضافه وزن گاهی در کودکان دو تا هفت ساله مشاهده می شود و باید با آزمایش های لازم بررسی شود تا در صورت نیاز به درمان ، اقدامات درمانی به موقع و لازم برای پیشگیری از مشکلاتی مانند فشار خون بالا و بیماری های قلبی و عروقی انجام شود. دیابت و کوتاهی قد و عقب ماندگی رشد.

بنابراین ، با توجه به نمودار رشد طبیعی کودکان یک تا پنج ساله ، همه گروه های غذایی اصلی (نان و غلات ، میوه ها و سبزیجات ، شیر و محصولات لبنی ، گوشت و جایگزین ها) باید حداقل پنج وعده غذایی در رژیم غذایی روزانه خود داشته باشند. روز وعده های غذایی (شامل سه وعده غذایی اصلی و دو میان وعده) بخورید.

صبحانه یک وعده غذایی بسیار مهم است – می تواند روز شما را خوشایند یا مختل کند. میان وعده نیز یک وعده غذایی کوچک است که بین دو وعده غذایی اصلی به کودکان داده می شود. از آنجا که معده نوزاد کوچک است و به انرژی زیادی احتیاج دارد ، باید توجه داشت که خوردن سه وعده غذایی اصلی ، نیاز او را برآورده نمی کند و میان وعده تنها سهم کمی در برآوردن نیازهای تغذیه ای نوزاد دارد و جایگزین وعده اصلی نمی شود.

مطب چاپ شده توسط دکتر محمد صفریان در روزنامه قدس

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *