نیروهای خدمات شهری از ۲۲ منطقه پایتخت تا پایان بارندگی در آماده باش هستند


به گزارش خبرگزاری فارس، اصغر عطایی درباره بارندگی ها در تهران گفت: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر تداوم بارندگی ها از چهارشنبه تا جمعه (۵ تا ۷ مردادماه) در برخی استان ها از جمله تهران، آمادگی خوبی را پیش بینی می کردیم. برای شهر تهران

وی افزود: مناطق از روزهای قبل از بارندگی اقدام به پاکسازی نهرها، مسیل ها و مسیل ها کرده بودند و نیروهای ثابت در نقاطی که امکان تجمع آب وجود داشت مستقر بودند و تمامی عوامل بازرسی و پیمانکاران در سطح شهر بودند.

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران در ادامه درباره وضعیت شهر تهران در بارندگی های دیشب تهران گفت: شب گذشته شدت بارندگی در تهران بسیار زیاد بود. با توجه به اینکه در امامزاده داوود شاهد آبگرفتگی در این منطقه با یک ربع باران به عمق ۳۰ میلی متر بودیم، روز گذشته نیز همین میزان بارندگی را در شهر تهران تجربه کردیم.

وی با اشاره به اینکه حرکت ابرهای باران زا از غرب آغاز و از شرق تهران خارج شد، گفت: ۲۰ دقیقه بارندگی بسیار شدید را در تهران شاهد بودیم و در سال ۱۳۹۵ نیز همین میزان بارندگی باعث طغیان کن ریو شد. اما خوشبختانه به دلیل آماده سازی شهر تهران و اجرای همه عوامل، شاهد سیلاب های کوچک در سطح شهر بودیم که طبیعی هم بود.

عطایی یادآور شد: خوشبختانه شب گذشته مشکلی در کانال های آب وجود نداشت. البته این هشدار در مناطق و حوزه های خدمات شهری ادامه دارد چرا که بر اساس اعلام سازمان هواشناسی ممکن است این بارندگی ها تا ساعت ۱۹ تا ۲۰ ادامه داشته باشد و گاها مشکلاتی را برای شهروندان به همراه داشته باشد. اما شهرداری تهران آمادگی کامل دارد.

وی با بیان اینکه بر اساس پیش بینی هواشناسی پیک بارندگی ها تا امشب ادامه دارد، تاکید کرد: به این ترتیب نقاط حساس شهرستان نیز برای کنترل حجم آب تحت کنترل هستند.

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران در ادامه گفت: خوشبختانه در طول سال ۵۳۰ کیلومتر از کانال ها و مسیرهای شهر تهران توسط عوامل و پیمانکاران مناطق پاکسازی و کنترل می شود. همچنین در این روزها که به بارندگی های تابستانی و پاییزی نزدیک می شویم، لایروبی به موقع انجام می شود.

وی افزود: از سوی دیگر روزانه ۱۰ هزار کیلومتر از انشعابات شهر تهران نیز توسط خدمات شهری پاکسازی می شود.

عطایی همچنین درباره استقرار نیروهای خدمات شهری در منطقه سیل زده امامزاده داوود (ع) توضیح داد: قرار شد از امروز تا پایان پاکسازی گل و لای امامزاده و بازارچه ۵۰۰ نفر از عوامل خدمات شهری و ۵۰ دستگاه به صورت مستمر در دو شیفت مستقر می شود و از ساعت ۶ صبح تا ۹ شب که امکان کار وجود دارد، مستقر شده و این منطقه را تمیز کنید.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید