نیروگاه هفتم خراسان رضوی به شبکه سراسری گاز متصل شد / تزریق موفق گاز طبیعی در نیروگاه رشید تربت حیدریه


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی، سید مصطفی حیدری از اتصال نیروگاه رشید تربت حیدریه به شبکه سراسری گاز به عنوان هفتمین نیروگاه تولید برق این استان خبر داد و اظهار داشت: برای گازرسانی به این نیروگاه. پروژه ۳۵۰۰ متر خط انتقال ۱۶ اینچ به همراه ایستگاه کاهش فشار، ایستگاه اندازه گیری و شیر گاز با نظارت فنی گاز استان نصب و اجرا شد.

مدیر مهندسی و اجرای پروژه شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به اینکه عملیات تزریق گاز پروژه گازرسانی به این نیروگاه با هدف تولید برق در مدت زمان کمتر از دو ماه انجام شد، افزود: در این پروژه شرکت گاز خراسان رضوی ۸۵۰۰۰ مترمکعب در ساعت گاز برای نیروگاه رشید برای تخصیص تامین می کند.

وی استفاده از متر اولتراسونیک با قابلیت ارسال اطلاعات به مرکز استان را از ویژگی های این پروژه برشمرد و یادآور شد: طراحی سیستم الکترونیکی ذاتا ایمن، ایمن در برابر انفجار، دقت بالا، هزینه نگهداری پایین و تنوع ارتباطات از دیگر ویژگی های این طرح است. از این متر

حیدری اذعان داشت: پروژه سراسری گازرسانی به نیروگاه رشید تربت حیدریه با همکاری عملیات گازرسانی منطقه چهار و واحدهای گازرسانی هواپیمای جنوب، اندازه گیری و توزیع گاز، گازرسانی به صنایع و در کمترین زمان ممکن انجام شد. هماهنگی فروش شرکت گاز استان.

وی تاکید کرد: نیروگاه سیکل ترکیبی رشید هفتمین نیروگاه تولید برق در استان خراسان رضوی است که به شبکه سراسری گاز متصل است.

انتهای پیام/۷۰۰۴۲
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید