هدر دادن منابع ارزی کشور با ارائه ارز ترجیحی یکی از خیانت های دولت گذشته بود.


مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به اجرای طرح حذف ارز ترجیحی اظهار داشت: تجهیزات پزشکی نیز برای حمایت از مردم تخصیص داده شده است اما متاسفانه در عمل. این اتفاق نیفتاد و مشکلات زیادی برای معیشت مردم ایجاد شد.

وی افزود: با تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی در دولت قبل، داروها یا بسیاری از اقلام اساسی مردم و مایحتاج تولید گران نمی شد، اما این اتفاق نیفتاد و بخش قابل توجهی از این ارز در اختیار دلالان و افراد صاحب نفوذ قرار گرفت.

نماینده مردم اهواز در مجلس تصریح کرد: اصلاح این روند قطعاً ضروری و قطعی بود، زیرا باید با فرض اینکه این منابع را در اختیار داشتیم، به دلیل جنگ اوکراین و روسیه و افزایش قیمت جهانی غلات، گندم و … پرداخت. غلات نفت ما به رقمی در حدود ۲۵ میلیارد دلار نیاز داشتیم.

یوسفی تصریح کرد: مجلس این اختیار را برای مردمی شدن یارانه ها به دولت داده است اما در این بین باید دو نکته لازم را در نظر گرفت. اول اینکه زیرساخت حذف ارز فراهم شود و از این پس مبلغی که قبلا به نفر اول زنجیره پرداخت می شد به نفر آخر یعنی مردم و مصرف کنندگان تحت هر شرایطی پرداخت شود. برای ورود و ثبت نام باز است. یعنی باید قدرت ویرایش در این سیستم برای فردی ایجاد شود که شاغل بوده و الان بیکار یا بازنشسته است و درآمدش با مشکل مواجه است.

این نماینده مجلس گفت: موضوع بعدی این است که نکته بعدی این است که باید صراحتاً بدانیم مبنای قیمت کالاهای اساسی در پیش بینی ایجاد جدول الکترونیکی در رابطه با جدول فقرا یعنی کسانی که ندارند. درآمد کافی یا پایدار.»

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید