هروی: آمریکا به منشور المپیک احترام نمی گذاشت/ وسط سیاست ورزش می کردند!


سید شهرام هاروی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد اعزام تیم ملی کاراته به مسابقات جهانی آمریکا به دلیل نداشتن ویزا لغو شده است، گفت: بازی های جهانی واردگامیز هر چهار سال یک بار برگزار می شود. بله، این بار آمریکا میزبان این بازی ها است. متاسفانه شیوع ویروس کرونا در جهان باعث شد این بازی ها با یک سال تاخیر برگزار شود. در دوره قبل در رده آقایان یک مدال طلا و ۳ مدال نقره کسب کرده بودیم و در این دوره از مسابقات به دنبال بهبود رنگ مدال بودیم. شرایط شرکت در این مسابقات به گونه ای است که قهرمانانی که به مدت چهار سال سهمیه حضور در این مسابقات را کسب کرده اند می توانند مانند سایر رشته های رزمی در این مسابقات شرکت کنند. برترین های ۸ وزن در این مسابقات شرکت خواهند کرد. در واقع ۷ بازیکن برتر جهان و یک بازیکن از کشور میزبان در این مسابقات حضور خواهند داشت. ما همه این شرایط را برای حضور در این مسابقات داشتیم اما متاسفانه علیرغم تلاش تیم ملی کاراته ایران به دلیل برچیده شدن سفارت آمریکا فرصت حضور در این مسابقات را از دست دادیم.

وی افزود: اردوی تیم ملی از اسفندماه سال گذشته آغاز شد و ملی پوشان کشورمان تمرینات خود را برای حضور در این مسابقات پیگیری می کردند و در نهایت به دلیل اعتصاب در آمریکا برای شرکت کنندگان در این رقابت ها ویزا صادر نشد. ما دقیقا زمانی که اعلام شد در سفارت آمریکا در ارمنستان حاضر شدیم و طبق درخواست سفارت تمامی مدارک ارائه شد، اما متاسفانه وقفه ایجاد شد. آمریکا باید پاسخگوی چنین تخلفی در مجامع بین‌المللی باشد، زیرا در ورزش دخالت‌های سیاسی کرد. رفتار شما با قهرمانان المپیک و جهان برخلاف شعاری است که آنها به کار می برند.

مربی تیم ملی کاراته با تاکید بر اینکه آمریکا نام سیاست را ورزش می گذارد، اما برعکس عمل می کند، گفت: چطور ممکن است کشوری که مدام می گوید سیاست از ورزش جداست اما از طرف دیگر رفتاری انجام می دهد. با قهرمانان المپیک و جهان را می سازد آنها حقوق بازیکنان ما را نادیده گرفتند. این در حالی است که منشور المپیک می گوید ورزش عاری از سیاست است، اما آمریکا این منشور المپیک را نادیده گرفت و به همه دنیا ثابت کرد شعاری که در سر کار خود در ورزش گذاشتند با همین شعار برابری می کند و به آن اعتقادی ندارند. شعار.

مربی تیم ملی کاراته در ادامه انتقادات خود از رفتار نادرست میزبان بازی های جهانی ورد گفت: این رفتار اشتباه آمریکا باید برای میزبانان چنین کشوری شوکه کننده باشد. هیچ کشوری حق ندارد این فرصت طلایی را از دست قهرمانان کشور دیگری بگیرد. آمریکا بارها نشان داده است که حرف و عملش هرگز یکسان نیست و هرگز آنچه را که می گوید انجام نمی دهد. چون شعار آمریکا جداسازی سیاست از ورزش است اما الان دیدیم ورزش درست وسط سیاست است و این عدم صدور ویزا توسط میزبانان نشان داد که آنها صادق نیستند.

هاروی در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه بر اساس تصمیم برگزارکنندگان مسابقات، در صورتی که هر کشوری برای مدت معینی در کشور میزبان شرکت نکند، بلافاصله افراد جایگزین به مسابقات اعزام خواهند شد. دردناک بود، اما برای قهرمانانی که شب و روز تلاش می کردند حضور در مسابقات دردناک تر بود. این مسابقه یک مسابقه معمولی نبود، شعار این مسابقه نزدیکی کشورها و ملل به یکدیگر است اما میزبان از این فرصت استفاده کرد.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید