هشتاد و پنج درصد از متقاضیان وام عروسی خود را دریافت کردند


به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، جواد بازرگان مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان در نشست خبری هفته نکوداشت اظهار داشت: امسال هفته ملی ازدواج با شعار «آسان و بهشتی» از روز جمعه ۱۰ تیرماه آغاز می شود. .

وی تصریح کرد: اولین روز از هفته ملی ازدواج امسال توسط معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان با عنوان “ازدواج به موقع، آگاهانه، آسان و پایدار” در دومین روز شنبه ۱۳ تیرماه با عنوان “ازدواج به موقع، آگاهانه، آسان و پایدار” مشاوره پیش از ازدواج؛ زندگی پایدار» و در سومین روز از هفته جاری با عنوان «بخشندگان؛ «ترویج و تسهیل ازدواج».

بازرگان افزود: دوشنبه ۱۳ تیرماه مصادف با چهارمین روز از هفته ملی ازدواج با عنوان «آموزش مهارت های زندگی، جامعه سالم» روز سه شنبه با عنوان «ازدواج، ترویج» باروری«جامعه پویا و رو به رشد» و روز چهارشنبه با عنوان «فضای مجازی، سواد رسانه ای، آگاهی جوانان» نامگذاری شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: همچنین پنج شنبه ۱۶ تیرماه به عنوان آخرین روز از هفته ملی ازدواج در سال ۱۴۰۱ «سبک زندگی اسلامی – ایرانی» است. اسمش «خانواده خوشبخت» است.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای اجرای ۲۳ برنامه در استان زنجان در هفته جاری افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده دو برنامه به ویژه در این هفته اجرا می شود که اولین برنامه جشن عروسی در میلاد امام علی (ع) است. ازدواج با حضرت فاطمه زهرا (س). و دوم، پویایی ازدواج آسان است.

بازرگان گفت: در همین راستا در هفته جاری ۱۴ جهیزیه از سوی موسسه آبشار عاطفه به زوج های نیازمند تعلق می گیرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با اشاره به اینکه خیران مشارکت کننده در زمینه های مختلف به ویژه تهیه جهیزیه می توانند به پیشبرد بهتر این کار کمک کنند، افزود: جشنواره شوالیه به مناسبت این هفته در تاریخ ۱۳۹۶/۰۷/۱۹ برگزار می شود. ۵ و ۳۰ تیرماه از ورزشکاران و پیشکسوتان تجلیل می شود.

وی با اشاره به ظرفیت بالای خیرین زنجانی در امور مختلف به ویژه ازدواج، افزود: استان زنجانی از نظر خیرین وضعیت خوبی دارد و از شهرت خاص و عام برخوردار است و امیدوارم خیرین نیز در زمینه ازدواج تلاش کنند و کمک کنند. تهیه جهیزیه

مهندس بازرگان همچنین گزارشی از ازدواج های ثبت شده در استان ارائه کرد و گفت: تعداد ازدواج های ثبت شده در سال گذشته ۸ هزار و ۶۷۸ مورد بوده که از این تعداد ۷ هزار و ۷۱۳ مورد شهری و ۹۶۵ مورد روستایی بوده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان میانگین سن ازدواج در کشور برای مردان ۲۷.۸ سال و برای زنان ۲۶.۶ سال است که این رقم برای مردان در استان زنجان ۲۷.۴ سال و برای زنان ۲۲.۶ سال است.

وی به تسهیلات موجود در حوزه ازدواج اشاره کرد و افزود: در سال گذشته ۲۳ هزار و ۳۴۶ پرونده ثبت شد که از این تعداد ۱۶ هزار و ۵۱۲ مورد در سامانه ثبت شد و ۱۴ هزار و ۴۰۴ متقاضی تسهیلات پرداختی دریافت کردند و ۲ هزار و ۵۰۸ نفر در نوبت قرار گرفتند. هستند.

بازرگان با اشاره به اینکه ۸۵ درصد متقاضیان وام ازدواج خود را دریافت کرده اند، افزود: تا پایان اردیبهشت ماه امسال ۶ هزار و ۳۰۷ متقاضی در سامانه ثبت نام کرده اند و به هزار و ۴۳۱ متقاضی تسهیلات اعطا شده است و ۴ هزار و ۸۷۶ نفر نیز در نوبت هستند. .

پایان پیام / ۷۳۰۰۵
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید