هشدار ایمنی ساختمان های تهران در برابر زلزله


به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، مهدی چمران شهردار تهران امروز در صحن شهرداری با اشاره به سالروز شهادت شهید چمران اظهار داشت: امیدوارم خداوند به ما توفیق دهد تا ما راه شهدا را ادامه می دهیم.»

وی افزود: مطالبه مقام معظم رهبری تربیت دانش آموزانی در سطح شهید چمران است.

چمران گفت: اول تیرماه سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی است و این روز را به همه دست اندرکاران این سازمان تبریک می گویم.

وی افزود: هنوز نتوانسته ایم در کشور در راستای تبلیغات اسلامی کار درستی انجام دهیم و واقعیت اسلام را به خوبی برای مردم تبیین کنیم و امیدواریم سازمان تبلیغات اسلامی در این زمینه موفق تر باشد. “

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به وضعیت امنیتی تهران در برابر زلزله، گفت: امروز سال زلزله بزرگ منجیل است، این زمین لرزه در شهرهای مختلف اثرات زیادی بر جای گذاشته است.

وی تاکید کرد: تهران از نظر زلزله وضعیت خوبی ندارد، آنچه می سازیم باید مقاوم باشد و ساخت سازه های مقاوم وظیفه همه ماست نه یک اداره یا سازمان.

وی افزود: متأسفانه ساختمان های زیادی را می بینیم که قبل از ساخت و ساز فرو می ریزند و برخی فکر می کنند ساختن اسکلت کافی است.

چمران تاکید کرد: وظیفه انسانی، اسلامی و ملی ما این نیست که توان و امکانات مالی کشورمان را صرف ایجاد ظاهری زیبا کنیم، بلکه ساختمان ها باید درست و منطقی ساخته شوند. ساختمان متروپلیس به دلیل رعایت نکردن قوانین ساختمانی فروریخت و عواقب وخیم آن را دیدیم.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید