هشدار دادستان مرند به متخلفان غیرمجاز تغییر کاربری / ۸۰ خانه در آستانه تخریب


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، یوسف ضیامهر امروز در آستانه تخریب یک عمارت مجلل چند میلیاردی در شهر مرند در گفت و گو با خبرنگاران درباره ساخت و ساز غیرمجاز و اجرای حکم تخریب، اظهار داشت: این در حالی است که ۸۰ فقره مربوط به آن است. به تخریب در رابطه با ساخت و سازهای غیرمجاز، مرند در اجرای مجازات های کیفری با توجه به تکلیف قانونی که بر عهده ماست برای اجرای این مجازات ها بلاتکلیف ماند و مورد اول حتی با مقاومت به دلیل گذشت زمان اجرا شد. قانون و تخریب انجام شد.

وی افزود: ما موظف به انجام وظیفه قانونی خود در رابطه با اجرای حکم قطعی صادره از سوی دادگاه هستیم و این تعقیب ها همچنان ادامه خواهد داشت، بنابراین کسانی که در اثر اجرای احکام کیفری فوت می کنند، حکم قطعی صادر شده را دریافت کرده اند. در دادسرا و توصیه می‌کنم که خودشان در اجرای حکم، در صورت داشتن مواد یا لوازم جانبی، خودشان مستقیماً و داوطلبانه اقدام کنند، قبل از اقدام به دستور وزارت عامه مبنی بر انهدام به زور.

ضیامهر تصریح کرد: به محض اطلاع مدیریت جهاد کشاورزی از تغییرات غیرمجاز در اراضی کشاورزی و باغات، سریعاً با حضور میدانی و همکاری نیروی انتظامی، اقدامات مجرمانه را در مراحل اولیه متوقف کنند. و اعمال به موقع مفاد تبصره ۲ ماده ۱۰. برای اقدام در حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات و تخریب بناهای احداث شده، افزود: همچنین تذکرات لازم را به مالکان داده و آنها را نسبت به موضوع آگاه سازند. عواقب قانونی جرم ارتکابی

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مرند در ادامه افزود: از سازمان جهاد کشاورزی استان و سایر نهادهایی که در این زمینه وظیفه دارند تقاضا دارم از ظرفیت ماده ۱۰ قانون تغییر کاربری در بعد پیشگیری، قبل از ساختمان ها استفاده کنند. در بعد پیشگیری تکمیل شده اند. در صورت گرفتن آنها، وزارت عامه دستورات لازم را داده و خواهد داد، بنابراین با پیشگیری می توان ساخت و سازهای غیرمجاز را که منجر به صدور حکم می شود و بعداً در اجرا دچار مشکل می شود، حذف کرد.

ضیاء مهر گفت: اگرچه اجرای احکام تخریب و تخریب به نظر می رسد، اما شهروندان عزیز می توانند این اطمینان را داشته باشند که رعایت قانون موجب آبادانی بلندمدت کشور عزیزمان خواهد شد.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید