هشدار وزیر کشور درباره احتمال وقوع سیل در روزهای آینده


به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس ، احمد وحیدی وزیر کشور پس از بازدید از مناطق سیل زده روز جمعه ۱۶ مردادماه در خصوص وضعیت امدادرسانی به آسیب دیدگان سیلاب کشور: در روزهای اخیر حدود ۱۸ استان درگیر سیل بوده اند که در این میان استان های مازندران، گیلان، البرز، مرکزی، اصفهان، یزد، تهران از جمله استان هایی بودند که بیشترین درگیری با این بلای طبیعی را داشتند.

وی با بیان اینکه به لطف خداوند و تلاش مردم و نهادها مدیریت خوبی برای امدادرسانی به حادثه دیدگان سیل صورت گرفت، گفت: وی گفت: در استان یزد که به طور معمول سالانه ۴۰ میلی متر بارندگی دارد، در زمان سیل تقریباً ۷۵ میلی متر بارندگی داشت که حجم بسیار زیادی است.

وی با بیان اینکه در چند منطقه از جمله امامزاده داوود، فیروزکوه و یزد مشکلات بیشتری داشته ایم، گفت: البته در حال حاضر مشکل آبگرفتگی معابر یزد است که در چند نقطه آبگرفتگی داریم و باید رفع کنیم. آن را به سرعت.” به ویژه در بافت تاریخی اهمیت ویژه ای دارد که این اقدامات در حال انجام است.

وزیر کشور با ابراز تاسف از جان باختن چند تن از هموطنان عزیز در سیل اخیر خاطرنشان کرد: در مناطق امامزاده داوود و فیروزکوه بر اثر سیل جان باختیم.

وی با اشاره به وضعیت امداد رسانی در استان های آسیب دیده از سیل گفت: امداد رسانی گسترده است و در تمامی مناطق، فرمانداران، فرمانداران، شهرداران و دهیاران، هلال احمر، نیروهای نظامی، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، اورژانس، گروه های مردمی، و غیره. . ما خیلی خوب کار می کنیم و تقریباً بسیج گسترده ای در همه مناطق داریم.

وحیدی افزود: عزیزان اداره راهداری در حال فعالیت در جاده ها هستند، اکنون کل کشور در آماده باش است و برای تمامی مناطق بسیج ظرفیت انجام شده است. مدیریت خوب بود علیرغم مقدار زیادی باران که بیش از حد انتظار داشتیم.

وی در ادامه بیان کرد: امیدواریم مردم رعایت کنند و در کنار رودخانه ها و مراکزی که احتمال آبگرفتگی وجود دارد نمانند. در برخی مناطق رانش زمین داشتیم. مثلاً در فیروزکوه در مرزداران که روستایی است مشکل ما عمدتاً رانش کوه بود که مردم را با مشکل مواجه می کرد. مردم در روزهایی که حساسیت وجود دارد باید مراقب خود باشند.

وزیر کشور در پایان گفت: به همه حوزه ها تذکر داده شده، امکانات تا حد زیادی دور هم جمع شده است، مدیران مستقر و مشغول به کار هستند و امیدواریم با مدیریت صحیح کمترین خسارت را به مردم و آنها وارد کنیم. اموال. .

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید