همسویی قیمت سوخت در پروازهای مسافری و باری ضروری است


به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، علاءالدین بروجردی رئیس انجمن دوستی ایران و چین روز چهارشنبه به همراه اکبر قنبرپور مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام از این منطقه بازدید کرد و با اشاره به لزوم رفع موانع برای جذب سرمایه گذاری. این خارجی تصریح کرد: یکی از بزرگترین مشکلات به عنوان مانع جدی در مسیر توسعه، تفاوت فاحش قیمت سوخت برای پروازهای باری نسبت به پروازهای مسافری است و با توجه به اینکه بار تنها ۲ درصد ظرفیت حمل و نقل را بر عهده دارد. ۴۰ برابر قیمت سوخت نسبت به پروازهای مسافربری منطقی نیست.

وی افزود: توسعه صادرات و فتح بازارهای منطقه هنری است که عوامل زیادی از جمله قیمت سوخت در آن نقش دارد و با این اختلاف قیمت شرکت های خارجی می توانند فضا را اشغال کنند و ما متضرر می شویم. از این رو انتظار می رود دولت و مجلس هر چه سریعتر در این زمینه تصمیم گیری کنند و شاهد یکسان سازی در این زمینه هستیم چرا که در این صورت شاهد رشد و شکوفایی چشمگیر در حوزه های مختلف از جمله پیام خواهیم بود.

رئیس انجمن دوستی ایران و چین در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به توانمندی های عظیم و منحصر به فرد منطقه ویژه اقتصادی پیام اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی پیام این امکان را دارد که به هاب ترانزیتی هوایی بین ایران و ایران تبدیل شود. کشورهای دیگر از جمله روسیه. ، اوراسیا و حتی کشورهای منطقه.

اکبر قنبرپور مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام ضمن تاکید بر لزوم تلاش برای توسعه صادرات و جذب سرمایه گذار خارجی و تسهیل کلی برای استقرار سرمایه گذاران خارجی گفت: منطقه ویژه اقتصادی پیام آمادگی کامل برای جذب دارد. سرمایه گذاران خارجی از جمله سرمایه گذاران چینی و فراهم کردن بسترهای مناسب برای فعالیت های خود در منطقه.

انتهای پیام/ج
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید