kermanyy

Sunday, 24 October 2021

هند در شاخص گرسنگی به 101 رسید. پشت پاک ، بدش

هند در شاخص گرسنگی به 101 رسید.  پشت پاک ، بدش


هند در رتبه بندی جهانی گرسنگی 2021 در 116 کشور در سال 2021 در رتبه 101 قرار دارد ، در حالی که در سال 2020 در رتبه 94 قرار داشت و از همسایگان خود پاکستان ، بنگلادش و نپال عقب است.

وب سایت World Hunger Index ، که گرسنگی و سوء تغذیه را ردیابی می کند ، روز پنجشنبه اعلام کرد که هجده کشور ، از جمله چین ، برزیل و کویت ، با نمره GHI زیر پنج رتبه نخست را به دست آوردند.

در این گزارش ، که توسط آژانس ایرلندی کمک رسانی Concern Worldwide و سازمان آلمانی Welt Hunger Hilfe تهیه شده است ، میزان گرسنگی در هند “نگران کننده” توصیف شده است.

در سال 2020 ، هند در بین 107 کشور رتبه 94 را کسب کرد.

در حال حاضر ، با 116 کشور در این مبارزه ، به رتبه 101 سقوط کرده است.

نمره GHI هند نیز از 38.8 در سال 2000 به 28.8 به 27.5 بین 2012 تا 2021 کاهش یافته است.

نمره GHI از چهار شاخص محاسبه می شود: محرومیت. ضایعات کودکان (نسبت کودکان زیر پنج سال که تلف می شوند ، یعنی به دلیل قدشان کم وزن هستند ، که نشان دهنده سوء تغذیه حاد است) ؛ عقب ماندگی کودکان شیرخوار (کودکان زیر پنج سال که قد کمی برای سن خود دارند ، که نشان دهنده سوء تغذیه مزمن است) و مرگ و میر نوزادان (میزان مرگ و میر زیر پنج سال).

بر اساس این گزارش ، نسبت زباله های کودکان در هند از 17.1 between بین سالهای 1998-2002 به 17.3 between بین 2016-2020 رسیده است.

در این گزارش آمده است: “مردم به شدت تحت تأثیر COVID-19 و محدودیت های مربوط به همه گیری در هند قرار گرفته اند ، کشوری که بیشترین میزان زباله کودکان را در جهان دارد.”

بر اساس این گزارش ، کشورهای همسایه مانند نپال (76) ، بنگلادش (76) ، میانمار (71) و پاکستان (92) نیز در گروه گرسنگی “هشدار دهنده” قرار دارند ، اما در تغذیه شهروندان خود بهتر از هند بوده اند.

بر اساس این گزارش ، هند در سایر شاخص ها مانند میزان مرگ و میر زیر 5 سال ، شیوع عقب ماندگی کودکان در بین کودکان و شیوع سوءتغذیه به دلیل تغذیه نامناسب ، بهبود یافته است.

بر اساس این گزارش ، مبارزه با گرسنگی به طور خطرناکی از مسیر خارج شده است. بر اساس پیش بینی های GHI فعلی ، جهان به طور کلی و به ویژه 47 کشور جهان تا سال 2030 به سطح پایینی از گرسنگی نمی رسند.

او گفت که امنیت غذایی در جبهه های مختلف مورد حمله قرار می گیرد و می افزاید: بدتر شدن درگیری ها ، شرایط آب و هوایی مرتبط با تغییرات آب و هوایی جهانی و چالش های اقتصادی و بهداشتی مرتبط با همه گیری COVID19 باعث قحطی می شود.

در این گزارش آمده است: “نابرابری – بین مناطق ، کشورها ، ولسوالی ها و جوامع – بسیار گسترده است و در صورت عدم کنترل ، جهان را از دستیابی به تابع هدف توسعه پایدار باز می دارد و هیچکس را پشت سر نمی گذارد.”

علاوه بر این ، این گزارش اشاره کرد که خوشبین بودن در سال 2021 دشوار است زیرا نیروهایی که اکنون گرسنگی را برانگیخته اند بر اهداف خوب و اهداف بلند غالب هستند.

وی افزود: از جمله قوی ترین و سمی ترین این نیروها می توان به درگیری ، تغییرات آب و هوایی و COVID-19 اشاره کرد ، سه C که تهدیدی برای از بین بردن همه پیشرفت هایی است که در سال های اخیر در برابر گرسنگی به دست آمده است.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *