هوش مصنوعی دو روز قبل از شروع علائم کرونا را تشخیص می‌دهد


به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، داده‌های ردیاب سلامتی که روی مچ دست بسته می‌شود، دو روز قبل از بروز علائم بیماری کووید را تشخیص می‌دهد.

یک مطالعه جدید ادعا می کند که این نه تنها ممکن است، بلکه تحقیقات اولیه نشان می دهد که عفونت ها را می توان تقریباً ۴۸ ساعت قبل از ظاهر شدن علائم تشخیص داد. تحقیقات جدید در اوایل سال ۲۰۲۰، اندکی پس از شروع همه گیری آغاز شد. تیمی از محققان در حال بررسی این موضوع بودند که آیا می‌توان از داده‌های یک ردیاب سلامت مچ دست برای تشخیص تغییرات کوچک در علائم حیاتی فرد که قبل از شروع کووید-۱۹ شروع می‌شود، استفاده کرد.

حدود ۱۰۰۰ شرکت کننده جوان انتخاب شدند و یک دستگاه دستبند در اختیار آنها قرار گرفت. این دستگاه در شب پوشیده می شود و هر ۱۰ ثانیه ضربان قلب، تعداد تنفس، دمای بدن، تغییرات ضربان قلب و جریان خون را اندازه گیری می کند.

در طی یک مطالعه یک ساله، ۱۱ درصد از گروه به کووید-۱۹ مبتلا شدند. حدود نیمی از این افراد مبتلا به کووید مثبت یک ماه قبل از اینکه بیمار شوند، داده های خوبی در مورد وضعیت جسمانی خود داشتند که به محققان کمک کرد الگوریتمی را توسعه دهند که می تواند تغییرات کوچک را در مراحل اولیه بیماری تشخیص دهد.

محققان در این مطالعه جدید به این نتیجه رسیدند: «فناوری حسگرهای پوشیدنی روشی کم‌هزینه است که به افراد اجازه می‌دهد سلامت و رفاه خود را در طول همه‌گیری ردیابی کنند». تحقیقات ما نشان می‌دهد که چگونه این دستگاه‌ها با همکاری هوش مصنوعی می‌توانند مرزهای پزشکی را پیش ببرند و بیماری را قبل از شروع علائم تشخیص دهند و به طور بالقوه انتقال ویروس را در جوامع کاهش دهند.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید