هیئت های مذهبی وظیفه حفظ تشیع را بر عهده دارند


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد امام جمعه اصفهان در دیدار با مسئولان شورای هیئات مذهبی و هیئات مذهبی. مرکز مداحان با اشاره به تعطیلات ماه ذی الحجه روایاتی در مورد فضیلت این ماه و اعیاد وجود دارد. وی تائید و اعلام کرد: امام صادق علیه السلام می فرمایند اگر خداوند امیرالمؤمنین علیه السلام را برای فاطمه علیهاالسلام خلق نمی کرد، ازدواجی و شایسته ازدواج فاطمه علیها السلام از حضرت آدم بود. و همه فرزندان آدم روی زمین.

وی در ادامه با اشاره به رعایت تقوا و خودسازی در بین بزرگان هیئات مذهبی و مداحان اهل بیت علیهم السلام به حدیثی از امام محمد باقر علیه السلام اشاره کرد: جان و جان و همه ما. توفیقات از جانب خداست و هیچ کس نمی تواند آن را با عمل خود انجام دهد، او به بهشت ​​نمی رود، اما همه چیز به لطف خداست.

طباطبایی نژاد افزود: بر اساس روایتی از امام صادق علیه السلام خداوند به حضرت داوود فرمود که به فاسقان بشارت ده و نیکان را بترسان که حضرت داوود علیه السلام فرمود: «خدایا چگونه این کار را انجام دهم. ؟” و خداوند فرمود: گناهکاران را مژده ده. و بگو خدا می بخشد و صالحان می فهمند که اگر برای شما حساب باز کنم هیچ یک از شما به این راحتی وارد بهشت ​​نمی شد.

امام جمعه اصفهان در بخشی دیگر از سخنان خود بر اهمیت و ارزش فعالیت در معنای عبادت شعائر الهی تاکید کرد و گفت: آنچه تاکنون تشیع را حفظ کرده است، هیئت های مذهبی و عزاداری بوده است.

وی با بیان اینکه هیئت داری و مداحی کار ارزشمندی است، گفت: هر چه به ظهور نزدیک می شویم مردم و نهادهای دینی تقویت می شوند، هیئت و مداحی کار و پیشه نیست، عشق است و باید هم در اعماق روح و هم در ظاهر آن عشق را داشته باشید.مسئول شورا نهادینه شده است.

طباطبایی نژاد توجه به نماز اول وقت، نماز جماعت، تکریم شعائر الهی در گروه، جذب جوانان به راه الهی و… را از ویژگی های یک گروه موفق معرفی و تاکید کرد: با شنیدن صدای اذان، مراسم دسته جمعی برگزار می شود. باید تعطیل شود و همه آماده نماز باشند زیرا این امر یکی از امور مهم و اساسی است که باید در استان اصفهان الگو شود.

هیئت های مذهبی از مردم تشکیل شده اند

در ادامه این دیدار حجت الاسلام مهدی فوقی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان ضمن تبریک ایام امامت و ولایت، نقش هیئات مذهبی و مردمی سازی امر تبلیغ دین را برجسته کرد و گفت: مردم متدین. متعلق به مردم است و در ارتقای سطح فرهنگ دینی و حضور موثر در فعالیت ها، اجتماعی نقش بسزایی داشته است.

وی با اشاره به روایتی از امام صادق (علیه السلام) افزود: بر اساس فرموده شما ولایت ائمه (ع) ریشه در فطرت شیعیان دارد و در هنگام خوشحالی خوشحال و در هنگام ناراحتی ناراحت می شوند. .

غدیرخم برای ایجاد نشاط و امید در عید اکبر، عید اکبر، یکی از وظایف هیئات مذهبی بود و خواستار تشکیل کاروان های شاد در روز عید شد.

انتهای پیام/۶۳۱۲۵/h/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید