واکنش سرمربی تیم ملی به استانداردسازی اتاق های والیبال/عطایی: سلامت بازیکنان مهم است


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، بهروز عطایی درباره استانداردسازی اتاق های مسابقات لیگ برتر گفت: استانداردسازی باید از مقطعی در والیبال شروع می شد و خوشحالیم که این اتفاق افتاده و وضعیت سلامت بازیکنان پوشش داده شود. به روشی بهتر در رده باشگاهی بازیکنان سلامت بهتری خواهند داشت و در رده ملی نیز اردوهای خود را با بازیکنان سالم تری آغاز خواهیم کرد.

وی افزود: ممکن است برخی از شهرها سالن کافی برای برگزاری مسابقات نداشته باشند و این باعث نگرانی آنها می شود که نتوانند این کف را پهن کنند و برای بقیه رشته های ورزشی از آن استفاده کنند. در واقع این طبقه جوابگوی نیازهای ورزشی این شهر نیست، بنابراین فکر می کنم برخی از این شهرها باید فرصت داشته باشند، اما در کل سلامت ورزشکاران برای فدراسیون مهم است و ما هم می خواهیم تیم ها وارد این شهر شوند. مسابقات فدراسیون به روشی استاندارد وصل شوید.

عطایی با تاکید بر اینکه در لیگ برتر دیدارهای سخت و فشرده ای خواهند داشت، گفت: نحوه برگزاری تغییری نکرده و بازیکنان تقریباً در همان تیم های قدیمی خود هستند. بازیکنان زیادی از خارج از کشور یا ایران به تیم ها اضافه نشده اند و کیفیت لیگ تغییر چندانی نخواهد داشت. امیدوارم تیم ها شرایط بدنی خوبی داشته باشند و در دوران قهرمانی بازی کنند تا بازیکنان بهتری برای تیم ملی داشته باشند.

سرمربی تیم ملی درباره انتخاب لژیونرها و بازیکنان لیگ برتری برای حضور در تیم ملی گفت: در حال پیگیری عملکرد همه لژیونرها و بازیکنان لیگ هستیم. من خودم در لیگ برتر شرکت می کنم و از نزدیک آن را زیر نظر دارم. به سایر مربیان تیم های ملی که در حال حاضر در باشگاهی فعال نیستند، ماموریت می دهم که تیم های لیگ ها را دنبال کنند تا بهتر بتوانیم بازیکنان تیم ها را زیر نظر بگیریم و جوان ها و در حال رشد را بهتر بررسی کنیم.

وی افزود: در خصوص لژیونرها علاوه بر ارسال اطلاعات شما، در صورت امکان به کشورهای شما سفر خواهم کرد و بازیکنانی مانند میلاد عبادی پور، مرتضی شریفی، جواد معنوی نژاد و … را می بینم. در تیم های خود

عطایی با اشاره به شروع اردوهای تیم ملی پس از بازی های لیگ برتر گفت: قطعا اردوهای تیم ملی پس از پایان مسابقات برگزار می شود اما باید دید لیگ چه زمانی به پایان می رسد چرا که بحث هایی برای ادامه لیگ تا پایان لیگ وجود دارد. بازیکنان از نظر آمادگی آماده هستند، در شرایط مناسب تری قرار بگیرند و این مسابقات به رقابت های اروپایی نزدیک شود، این موضوع مهمی است که قطعا بررسی خواهد شد، زیرا باید بازیکنان را در طول روند مسابقات آماده نگه داریم و این سوال به تیم ملی کمک می کند، پایان دادن به مسابقات قبل از سال جدید و استراحت بازیکنان در نیم فصل تا پایان تعطیلات آغاز سال، خطر آسیب دیدگی را افزایش می دهد و با چارچوب استانداردهای حرفه ای همخوانی زیادی ندارد. یک اردوی ۲۵ روزه قبل از مسابقات برای ورود به مسابقات.

سی و ششمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان برتر باشگاه های ایران از روز چهارشنبه ۱۵ مهرماه آغاز می شود، بنابراین این رقابت ها ۲۸ روز زودتر از سال قبل آغاز می شود و کمی از شدت رقابت ها می کاهد.

لیگ برتر مردان ۱۴۰۱ با حضور ۱۴ تیم پاس گرگان، نیان الکترونیک خراسان، سایپا تهران، رایاب میلا مریوان، شهداب یزد، هورسان رامسر، مس رفسنجان، فولاد سیرجان ایرانیان، لبنیات هراز آمل، ایفا سرام اردکان، گتی پسند. اصفهان، پیکان تهران شهرداری ارومیه و شهرداری گنبد در یک گروه مقدماتی آغاز خواهند شد.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید