واکنش صالحی‌امیری به تعویق بازی‌های آسیایی/ بازی‌های جوانان هم لغو شد


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، سید رضا صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص تعویق بازی‌های آسیایی هانگژو، اظهارداشت: در جلسه هیات اجرایی شورای المپیک آسیا بعد از بحث مفصل چینی‌ها و توضیحاتی که ستاد برگزاری بازی‌ها داد، آنها از آمادگی ۱۰۰ درصد خود برای برگزاری بازی‌ها خبر دادند.

وی افزود: آنها گفتند از نظر سخت افزاری و نرم افزاری آماده هستند، ۷ میلیون نفر درگیر این بازی‌ها شده‌اند اما دولت چین انصراف خود را از برگزاری بازی‌ها در زمان مقرر اعلام کرده‌ است.

صالحی‌امیری با بیان اینکه بعد از بحث در شورای المپیک آسیا قرار است کمیته اضطراری از چند نفر از مسئولان شورا تشکیل شود، گفت: قرار است آنها زمان بعدی برگزاری بازی‌ها را اعلام کنند. علت تشکیل این کمیته اضطراری این است که بازی‌ها با سایر رویدادها تداخلی نداشته باشد. از این جهت پیچیدگی خاص خود را دارد.

وی یادآور شد: این کمیته موظف شد ظرف یک ماه آینده زمان مناسب را اعلام کند. همان زمان در خصوص مسابقات جوانان آسیا هم بحث و این بازی‌ها لغو شد. احتمالا در سال ۲۰۲۵ این بازی‌ها در تاشکند برگزار شود. امروز مقامات ازبکستان از ماکتی رونمایی کردند که یکی از بزرگترین دهکده‌های ورزشی را می‌سازند تا برای رویدادهای ورزشی آماده شود.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید