kermanyy

Friday, 22 October 2021

وحشت چیست؟ درمان تپش قلب عصبی

وحشت چیست؟ درمان تپش قلب عصبی


گاهی اوقات همپوشانی علائم و نشانه های بسیاری از بیماری ها تشخیص را برای شما مشکل می کند ، بنابراین بهتر است به پزشک و متخصص مراجعه کنید. حمله وحشتناک ، حمله قلبی و حمله عصبی بیماری هایی نیز وجود دارند که ممکن است در مواجهه با آن یا تجربه شخصی خود مشکوک شوید. در این مقاله ، هدف ما این است که با آزمایش این بیماری ها به شما کمک کنیم ، اما به خاطر داشته باشید که تنها راه تشخیص صد درصدی مراجعه به متخصصان و پزشکان واجد شرایط است. اگر به این بیماری ها مبتلا هستید ، می توانید تجویز کنید کلینیک قلب و عروق اکسیر برای تشخیص و درمان دقیق:

وحشت یا حمله عصبی

وحشت چیست؟

علائم حمله پانیک و حمله قلبی بسیار شبیه به هم هستند و تشخیص تفاوت آنها دشوار است. حمله قلبی همچنین می تواند باعث وحشت و گیجی شود. اگر فردی فکر می کند ممکن است دچار حمله قلبی شود ، باید فوراً به دنبال کمک پزشکی باشد.

علائم وحشت یا شکست عصبی

علائم حمله پانیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درد شدید قفسه سینه

 • سوزن سوزن شدن در دست ها

 • تنگی نفس

 • ضربان قلب

 • تعریق

 • تکان دادن

حملات پانیک می تواند به تنهایی یا به عنوان نشانه ای از اختلال هراس رخ دهد. هر سال ، حدود 2-3 درصد از مردم در ایالات متحده دچار اختلال هراس می شوند و اکثر افرادی که دچار حملات پانیک نیستند ، دچار حملات پانیک می شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد ارتباط بین حملات پانیک و اختلال هراس ، مقاله مهم ما را در اینجا ببینید.

 • درد قفسه سینه
 • تنگی نفس
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • تعریق

علائم هر دو بیماری ، وحشت و حمله قلبی ، همپوشانی و آگاهی از نحوه تشخیص می تواند زندگی را نجات دهد.

علائم جسمی در هنگام حملات پانیک

علائم وحشت شدید است: ناگهان ترس شدید شما را فرا می گیرد. ممکن است از هیچ کجا باشد یا ممکن است به دلیل چیزی باشد که شما را نگران می کند. ضربان قلب شما می تواند بسیار سریع افزایش یابد ، که همچنین می تواند منجر به سرگیجه و اسهال شود. شما احساس می کنید هورمون های استرس – آدرنالین و کورتیزول – در بدن آزاد شده و آزاد می شوند. هنگامی که با درد و از دست دادن کنترل دست و پنجه نرم می کنید ، ممکن است درد قفسه سینه ، تنگی نفس و تپش قلب را تجربه کنید.

علائم جسمی در هنگام حمله قلبی

علائم حمله قلبی در مردان و زنان ممکن است متفاوت باشد. هر دو جنس اغلب از درد قفسه سینه شکایت دارند – یکی شدید و دیگری غیر قابل انکار. یا ممکن است “درد طاقت فرسایی را تجربه کنید که تا گردن ، فک ، دندان ها ، شانه ها و بازوی پایین سمت چپ ادامه دارد.” همچنین ممکن است دچار تعریق و سرگیجه شوید ، به خصوص اگر زن هستید – زنان نیز اغلب حالت تهوع و استفراغ و تنگی نفس دارند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: هر آنچه که باید در مورد خدمات قلب و عروق اکسیر بدانید

حمله قلبی ادامه دارد (و بدتر می شود)

حمله قلبی معمولاً از قوس بسیار متفاوتی پیروی می کند. “این علائم اغلب 15 تا 45 دقیقه طول می کشد ، با گذشت زمان بدتر می شود و اغلب بیشتر از علائم گیج کننده حمله پانیک برجسته است.” به عبارت دیگر ، درد قفسه سینه که احساس می کند فیل روی دنده های شما نشسته است ، افزایش می یابد ، تنفس دشوارتر می شود ، حالت تهوع و سرگیجه بدتر می شود و – در صورت عدم درمان – ممکن است هوشیاری خود را از دست بدهید.

حملات هراس در مردان و زنان متفاوت است

بر اساس ADAA ، علائم حمله پانیک می تواند در مردان و زنان متفاوت باشد. مردان اغلب ضربان قلب سریع و سریعی را تجربه می کنند – که ضربان قلب نامیده می شود – و احساس می کنند احساسات و افکار آنها خارج از کنترل است. حملات پانیک در زنان معمولاً در اثر مصرف بیش از حد – هنگامی که شما سریع نفس می کشید و احساس ضعف می کنید – همراه با گرسنگی ایجاد می شود. تحقیقات نشان داده است که زنان دو برابر مردان در معرض حملات پانیک هستند ، شاید به این دلیل که واکنش ترس آنها با سرعت بیشتری فعال می شود.

آزمایش تروپونین را برای تایید حمله عصبی انجام دهید

آزمایش است تشخیص دهید که این حمله قلبی است یا حمله پانیک

در هنگام حمله قلبی ، سلول های قلب آسیب می بینند. این آسیب باعث می شود که قلب تروپونین T و پروتئین های تروپونین I را در جریان خون آزاد کند. پزشکان در اورژانس آزمایش خون را برای یافتن سطح بالای تروپونین انجام می دهند ، و در صورت انجام این آزمایش ، می توانند به اثبات ارتباط درد قفسه سینه با حمله قلبی کمک کنند. آنها همچنین یک نوار قلب (EKG) آنها فعالیت الکتریکی ضربان قلب را اندازه گیری می کنند و به دنبال تغییر در آسیب ماهیچه های قلب و همچنین ریتم های غیرطبیعی قلب هستند.


همچنین بخوانید: سوالات متداول در مورد نوار قلب

چگونه می توانیم تفاوت را تشخیص دهیم؟

تشخیص تفاوت بین حمله پانیک و حمله قلبی دشوار است ، به ویژه اگر قبلاً علائم آن را تجربه نکرده اید. یک فرد می تواند با اندازه گیری عوامل متعددی بین دو حالت تشخیص دهد ، از جمله:

علائم درد

اگرچه درد قفسه سینه هم در حملات پانیک و هم در حمله قلبی شایع است ، اما علائم درد اغلب متفاوت است. در هنگام حملات پانیک ، درد قفسه سینه معمولاً تیز یا چاقو است و درد در وسط قفسه سینه است. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی ممکن است شبیه احساس استرس یا فشار باشد. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی نیز می تواند از وسط قفسه سینه شروع شود ، اما می تواند از قفسه سینه تا بازو ، فک یا تیغه های شانه امتداد یابد.

آغاز

علائم نیز می تواند به تعیین اینکه آیا فرد دچار حملات پانیک یا حمله قلبی شده است ، کمک کند. اگرچه هر دو حالت به طور ناگهانی و بدون هشدار اتفاق می افتند ، اما برخی از حملات قلبی ناشی از فعالیت بدنی مانند بالا رفتن از پله است.

عادت زنانه

مدت زمان علائم نیز می تواند به تشخیص حمله قلبی و حمله پانیک کمک کند. اکثر حملات وحشت در چند دقیقه به پایان می رسند ، اگرچه ممکن است بیشتر طول بکشد.

در طول حمله قلبی ، علائم بیشتر طول می کشد و با گذشت زمان بدتر می شود. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه ممکن است در ابتدای حمله قلبی خفیف باشد اما بعد از چند دقیقه بدتر شود.

ارتباط آن با وحشت و حمله قلبی

آیا حملات پانیک می تواند باعث حمله قلبی شود؟

هراس یا حملات وحشت باعث حمله قلبی نمی شود. انسداد یک یا چند رگ خونی به قلب که در جریان حیاتی خون اختلال ایجاد کرده و باعث حمله قلبی می شود. اگرچه حملات پانیک باعث حمله قلبی نمی شوند ، اما استرس و اضطراب می توانند به بیماری عروق کرونر قلب کمک کنند. حملات پانیک می تواند به عنوان یک رویداد واحد یا به عنوان بخشی از یک اختلال اضطرابی رخ دهد. برخی تحقیقات نشان می دهد که افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی به دلیل تنوع پایین ضربان قلب (HRV) ممکن است در معرض خطر بیماری قلبی باشند. HRV زمان بین هر ضربان قلب است. سیستم عصبی خودمختار ضربان قلب را تنظیم می کند. بسته به فعالیت ها و احساسات فرد ، ضربان قلب در طول روز تغییر می کند.

HRV بالا نشان می دهد که ضربان قلب فرد در طول روز به طور چشمگیری بسته به کاری که انجام می دهد تغییر می کند. این نشانه این است که سیستم عصبی خودمختار آنها به خوبی کار می کند. HRV پایین به این معنی است که قلب شخص دنده را به طور م changeثر تغییر نمی دهد. برخی از مطالعات نشان می دهد که HRV پایین خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهد. محققان مطالعات HRV را در افراد مبتلا به انواع اختلالات اضطرابی ، از جمله اختلال هراس تجزیه و تحلیل کردند و دریافتند که شرکت کنندگان HRV های کمتری نسبت به افراد بدون اختلال اضطرابی داشتند.

باید درک کرد که حمله پانیک به معنای حمله قلبی نیست. فرد مبتلا به اختلال هراس ممکن است حملات پانیک مکرر را تجربه کند ، اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا اختلال پانیک خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهد یا خیر.

به پزشک مراجعه کنید ، وحشت کنید

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

از آنجا که علائم حملات پانیک و حمله قلبی یکسان هستند ، همیشه بهتر است در صورت شک به دنبال مراقبت فوری پزشکی باشید. در صورت بروز هر یک از علائم زیر بلافاصله به پزشک مراجعه کنید:

 • درد ناگهانی و شدید قفسه سینه
 • سینه را بیش از 2 یا 3 دقیقه فشار ندهید
 • درد قفسه سینه که از پایین بازو یا فک منتشر می شود.

راههای درمان

بسته به این که فرد دچار حمله قلبی یا حمله پانیک شود ، نگرش ها متفاوت است. اگرچه حملات پانیک بسیار ناخوشایند است ، اما تهدید کننده زندگی نیست. مردم هنوز باید به دنبال درمان مناسب برای حملات پانیک باشند که می تواند کیفیت زندگی آنها را مختل کند. پزشک شما می تواند اضطراب و حملات پانیک را با روش های مختلفی از جمله تغییر شیوه زندگی ، داروها و مشاوره درمان کند. در برخی موارد ، حمله قلبی می تواند کشنده باشد. در جستجوی حمله قلبی، فرد همچنین باید اقدامات لازم را برای مدیریت بیماری زمینه ای قلبی انجام دهد.

منبع:

https://www.healthcentral.com

https://www.medicalnewstoday.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 3.5]

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *