ورود به مدرسه نیروگاه اتمی بوشهر ممنوع!


خبرگزاری فارس – شهر بوشهر، داوود بحرین: این روزها در محافل اجتماعی صحبت از انتقال مدرسه شهدای هسته ای بوشهر به نیروگاه اتمی به گوش می رسد. اگرچه زمین این مدرسه متعلق به آموزش و پرورش است و طبق توافق اولیه قرار است این مدرسه توسط هیئت امنا و دولت اداره شود.

تاریخچه مدرسه نیروگاه اتمی بوشهر به تیرماه سال ۱۳۷۷ برمی گردد، زمانی که یکی از اعضای سابق شورای شهر بوشهر از تعطیلی پروژه مدرسه نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد. مدرسه رو به اتمام بود و بوشهر بعد از تهران و مشهد سومین شهر می شد.

محمود جعفری مدیر وقت نیروگاه اتمی بوشهر در سال ۱۳۷۷ در گفتگو با رسانه ها از ساخت مدرسه ای با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال و ظرفیت ۱۰۰۰ دانش آموز خبر داد.

وی مشکل اصلی مدیریت مدرسه را هزینه آن دانست به طوری که در سال ۹۷ تنها ۴۰ درصد اعتبارات عمرانی تخصیص نیافته و تنها یک سوم اعتبارات تخصیصی پرداخت شده است.

به گفته متولیان زمان ساخت مدرسه شهدای هسته ای با وجود ۳۶ کلاس درس، آزمایشگاه، کارگاه و سایر فضاها، مدرسه شهدای هسته ای بوشهر سالانه حدود ۳ میلیارد تومان هزینه داشت.

هزینه های بالایی که چند برابر شده و فقط از نیروگاه اتمی بوشهر می آید.

مدرسه شهدای هسته ای که به گفته فرهنگیان و مردم بوشهر در صورت واگذاری به نیروگاه هسته ای با هزینه های گزاف مدیریت مدرسه به کانون بزرگواران تبدیل می شود.

یکی از فرهنگیان بوشهری در گفت وگو با فارس، گفت: مدارس استثنایی یا به اصطلاح آقازاده ها معضل بسیار بزرگی در نظام آموزشی است و همین امر موجب ناامیدی سایر دانش آموزان می شود و مسئولان استان بوشهر نباید اجازه دهند این اتفاق بیفتد. مدیریت مدرسه نیروگاه اتمی باید بر اساس توافق اولیه در قالب هیات مدیره و دولت باشد.

مردم استان بوشهر از مدت ها پیش انتظار داشتند که نیروگاه اتمی بوشهر به وظایف اجتماعی خود عمل کند. حداقل خواسته مردم این است که مدرسه شهدای هسته ای در اختیار مردم قرار گیرد تا از تراکم دانش آموزان در مدارس دیگر بوشهر کاسته شود و تشکیل مدرسه ای خاص و پرهزینه در استان محرومی مانند بوشهر انجام نشود. در ذهن مردم نقش داشته باشد.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید