وزارت خارجه روسیه: اروپا با کمک به اوکراین جنگ را طولانی می کند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه دوشنبه شب از تصویب کمک های نظامی بیشتر به اوکراین توسط اتحادیه اروپا به شدت انتقاد کرد.

زاخارووا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که اتحادیه اروپا در حالی که همچنان به ارسال سلاح به اوکراین ادامه می دهد، چشم خود را بر روی فساد آشکار مقامات کیف می بندد.

به گزارش وب سایت «ریانوفستی»، وی توضیح داد: طی پنج ماه گذشته، پمپاژ بی وقفه تسلیحات غربی به اوکراین ادامه داشته است، آنها سعی کرده اند حقیقت ناخوشایند خطرات بی سابقه این سیاست برای امنیت داخلی را پنهان کنند. اتحادیه اروپا. اتحادیه و شهروندان آن.”

این دیپلمات ارشد روسیه مدعی شد که مقامات اروپایی چشم خود را به روی فساد مقامات کی یف بسته اند و اظهار داشت: همه چیز قربانی جاه طلبی رهبران اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن شده است تا هرچه بیشتر خسارت وارد کنند. در مورد روسیه.”

زاخارووا تاکید کرد که آژانس مجری قانون اتحادیه اروپا (یوروپول) اکنون باید آشکارا بپذیرد که تسلیحات ارائه شده به اوکراین در کشورهای اروپایی ظاهر می شود و زرادخانه جنایتکاران سازمان یافته محلی را پر می کند.

وی در پایان گفت: تصادفی نیست که در ۱۱ جولای مرکز پشتیبانی اتحادیه اروپا برای امنیت داخلی و مدیریت مرزها در مولداوی راه اندازی شد که یکی از وظایف اصلی آن جلوگیری از قاچاق سلاح و مهاجران به اتحادیه اروپا است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه به انتقاد از صادرات تسلیحات غربی به اوکراین ادامه داد و گفت: اتحادیه اروپا با تامین تسلیحات و تجهیزات اوکراین جنگ را طولانی می کند.

ریاناوستی در خبری دیگر به نقل از زاخارووا نوشت: اتحادیه اروپا با تامین سلاح و تجهیزات نظامی به اوکراینی ها به سرمایه گذاری در خصومت های بیشتر ادامه می دهد. در عین حال ریاکارانه اعلام می کند که ظاهراً شاخه زیتون جهان را به روسیه کشیده است. هر تلاشی برای رسیدن به پیروزی در میدان نبرد راهی مستقیم به سوی پرتگاه برای بروکسل و کیف است.»

وی تخصیص پول برای تدارکات تسلیحات را نشان دهنده عدم تمایل کامل اتحادیه اروپا به راه حل سیاسی برای جنگ اوکراین دانست و افزود: در مدت کمی بیش از یک سال وجود صندوق صلح اروپا که با توجه به استفاده از آن درست تر است. برای تامین تسلیحات آن را “صندوق جنگ” بنامید، ۲.۵ میلیارد یورو برای تسلیحات اوکراین هزینه شده است که تقریباً نیمی از بودجه این کشور تا سال ۲۰۲۷ است.

پیش از این، واحد اطلاعات ارتش بریتانیا با ادعای ادامه درگیری های بی نتیجه بین نیروهای روسیه و اوکراین در مناطق دونباس و خرسون، اعلام کرد که ارتش روسیه در تلاش است تانک ها و خودروهای آسیب دیده را برای تعمیر بیرون بکشد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید