وزیر انرژی سریلانکا: تا یک روز دیگر سوخت نخواهیم داشت


به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از روسیه الیوم، کانچانا ویسکرا، وزیر انرژی سریلانکا با بیان اینکه سوخت این کشور برای کمتر از یک روز کافی است، تاکید کرد که محموله بعدی بنزین ارسال نخواهد شد. به سریلانکا قبل از ۲۲ تا ۲۳ ژوئیه.

این رسانه به نقل از وزیر انرژی سریلانکا نوشت: انتظار می رود محموله بعدی بنزین بین ۲۲ تا ۲۳ جولای (۳۱ ژوئیه تا ۱ آگوست) وارد شود. ما با تامین کنندگان دیگر تماس گرفته ایم، اما نمی توانیم تحویل محموله های جدید را قبل از ۲۲ این ماه تایید کنیم.

وزیر از سریلانکایی‌هایی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند خواست تا پول خود را برای تامین مالی خرید نفت جدید به کشور بازگردانند.

سریلانکا بدترین بحران اقتصادی از زمان استقلال در سال ۱۹۴۸ را تجربه می کند و هفته گذشته رئیس جمهور سریلانکا گوتابایا راجاپاکسا نامه ای به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ارسال کرد و خواستار همکاری دو کشور در خرید نفت شد.

در ۲۲ ژوئن، رانیل ویکرمسینگه، نخست وزیر سریلانکا از فروپاشی اقتصاد این کشور خبر داد و گفت: “کشور با وضعیت بسیار جدی روبرو است که فراتر از کمبود سوخت، گاز، برق و مواد غذایی است.” اقتصاد ما کاملاً سقوط کرده است.

سریلانکا جزیره ای است که در جنوب آسیا، اقیانوس هند و جنوب هند واقع شده است. پایتخت سیاسی آن سری جایاوردنپورا کوته و پایتخت تجاری آن کلمبو است. سریلانکا مستعمره بریتانیا بود. استعمار بریتانیا در قرن نوزدهم پس از محاصره کشور توسط هند آغاز شد و تا استقلال (۴ فوریه ۱۹۴۸) ادامه یافت. جمعیت این کشور حدود ۲۱۴۱۳۰۰۰ نفر است.

در دو هفته گذشته، دولت سریلانکا به کارکنان گفته است که تا اطلاع ثانوی از خانه کار کنند و مدارس در کلمبو و اطراف آن تعطیل هستند.

انتهای پیام.
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید