وزیر خارجه انگلیس وارد رقابت برای تصدی پست نخست وزیری شد


به گزارش خبرگزاری فارس، پس از نامزدی ۹ سیاستمدار ارشد حزب محافظه کار برای ریاست این حزب و سپس نخست وزیری انگلیس، وزیر خارجه انگلیس نیز وارد رقابت شد.

«لیز تراس» وزیر امور خارجه دولت مستعفی «بوریس جانسون» صبح دوشنبه اعلام کرد که نامزد ریاست حزب محافظه کار و در نتیجه نخست وزیری انگلیس است.

به گزارش وب سایت بی بی سی، در صورت انتخاب شدن به نخست وزیر، تراس متعهد شده است که از روز اول مالیات ها را کاهش دهد و با رقبای خود برای معکوس کردن افزایش قیمت بیمه جهانی و اصلاح نرخ کسب و کار همکاری کند.

وی در گفت و گو با روزنامه تلگراف گفت: در انتخابات به عنوان اصولگرا مبارزه می کنم و اصولگرا حکومت می کنم. من فوراً برای کمک به مردم برای مقابله با هزینه های زندگی اقدام خواهم کرد.»

تاراس دهمین سیاستمدار حزب محافظه کار است که تمایل خود را برای شرکت در انتخابات اعلام کرده است. اسامی دیگر نامزدها به شرح زیر است: «کیمی بودنوک، وزیر سابق برابری. سوئلا براورمن، دادستان کل جرمی هانت، وزیر سابق بهداشت. ساجد جاوید، وزیر سابق بهداشت پنی موردانت، وزیر بازرگانی گرانت شاپس، وزیر حمل و نقل. ریشی سوناک، رئیس خزانه داری. تام توگندات، رئیس کمیته منتخب امور خارجی. ندیم زهوی، رئیس فعلی خزانه داری

پیش از این، بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا اعلام کرده بود که قصد دارد روی کار خود تمرکز کند و در رقابت های نخست وزیری شرکت نخواهد کرد. (جزئیات بیشتر)

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا روز پنجشنبه پس از استعفای حداقل ۵۰ قانونگذار و مقام دولتی استعفای خود را اعلام کرد.

دومینوی اخراج پس از افشای این موضوع آغاز شد که جانسون کریس پینچر را به یک مقام ارشد در حزب محافظه کار منصوب کرد، علیرغم اینکه می دانست در سال ۲۰۱۹ به اتهامات سوء رفتار جنسی تحت تعقیب بود. پینچر خود هفته گذشته پس از اینکه مشخص شد در ژوئیه دو زن را مورد آزار جنسی قرار داده است، استعفا داد. ۲۹.

این وقایع آخرین رسوایی بود که جانسون را گرفت. چند ماه پیش، انتشار گزارش‌هایی در رسانه‌ها مبنی بر اینکه دفتر نخست‌وزیر انگلیس در اوج محدودیت‌های سلطنتی، جشن اول ماه مه را برای مردم سازماندهی کرده بود، جانسون را در آستانه رای عدم اعتماد به پارلمان قرار داد، اما دولت او توانست. برای زنده ماندن از این سرنوشت

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید