وزیر خارجه سابق اسرائیل و سفیر سابق آمریکا در جمع هکرها – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، یک شرکت امنیت سایبری مستقر در همیشه آویو ادعا شده است که تیمی از هکرهای شخصی ایرانی، مقامات ارشد اسرائیلی و آمریکایی در همیشه آویو هدف قرار گرفته اند.

مطابق با سایت اینترنتی پست های بازرسی، هکرهای ایرانی ایمیل های فیشینگ یا پیام هایی که برای سفیر سابق آمریکا جالب به نظر می رسد همیشه آویومقامات بلندپایه سابق اسرائیل، دانشگاهیان و مدیران ارشد یک شرکت نظامی اسرائیلی را فرستادند. چک پوینت گفت: بدافزار استفاده شده در این حمله مشابه هکرهای معروف ایرانی به نام فسفر است که در حملات قبلی استفاده شده بود.

به گفته چک پوینت، هدف از این عملیات دسترسی به صندوق ورودی قربانیان، اطلاعات قابل شناسایی شخصی و اسناد هویتی بوده است.تزیپی لیونی وزیر امور خارجه سابق و معاون نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از دریافت چندین ایمیل از حساب ژنرال سابق ارتش رژیم صهیونیستی، دچار تردید شده و ایست بازرسی را برای بررسی بیشتر معرفی کرده است.

در این حمله، هکرها ابتدا قربانیان را به سندی درباره استراتژی اسرائیل در رابطه با موضوع هسته‌ای ایران که توسط یک اتاق فکر منتشر شده بود، هدایت کردند تا قربانیان را متقاعد کنند که روی لینک‌های اضافی کلیک کنند و سپس اطلاعات منتشر شد.

در مورد دیگری، مهاجمان یک سری ایمیل‌های قانونی را ربودند، پیام‌های فیشینگ خود را جاسازی کردند و با استفاده از آدرس‌های قانونی شناخته شده مخاطبین شناخته شده، ایمیل‌هایی را برای قربانیان ارسال کردند. این گزارش می افزاید: هکرها همچنین توانستند ایمیل یکی از محققین معروف صهیونیستی که در غرب آسیا کار می کرد را هک کنند و از طریق ایمیل او توانستند مدیر شرکت امنیت مرکزی اسرائیل را به دست آورند..

رژیم صهیونیستی با تمام ادعاها و تبلیغاتی که برای امنیت خود دنبال می کند، یکی از آسیب پذیرترین و ضعیف ترین زیرساخت های امنیتی به ویژه در حوزه سایبری را دارد. در ماه‌های اخیر، زیرساخت‌ها و تأسیسات رژیم بارها هدف حملات سایبری و هکری قرار گرفته است.