وقوع ۹۰۰ تصادف در محورهای خراسان شمالی


به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، صبح امروز سرهنگ رحمان سپیدکار رئیس پلیس راهور خراسان شمالی در گفتگو با اصحاب رسانه با تاکید بر اینکه شهروندان عزیز همواره قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند، اظهار داشت: در ۳ ماهه اول امسال ۴۲ تصادف فوتی، ۴۴۷ تصادف جرحی و ۴۱۷ تصادف خسارتی در جاده های خراسان شمالی رخ داده است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه ۵۴ نفر بر اثر این حوادث جان خود را از دست دادند، گفت: در همین مدت ۵۴۵ نفر نیز به شدت مجروح شدند که بلافاصله توسط تیم های امدادی به مراکز درمانی استان منتقل شدند.

رئیس پلیس راه خراسان شمالی با بیان اینکه در این مدت ۹۰۶ تصادف در جاده های استان رخ داد که بر اساس بررسی های انجام شده این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹ درصد افزایش را نشان می دهد و افزود: ۳۶۷ فقره تصادف در جاده های استان رخ داده است. راه های استانی، فرعی و روستایی و ۵۳۹ مورد تصادف نیز در محورهای اصلی رخ داده است.

سرهنگ سپیدکار ادامه داد: از مجموع تصادفات رانندگی در خراسان شمالی ۲۶۶ مورد واژگونی بوده است.

این پلیس با اشاره به اینکه ۳۵ درصد تصادفات به دلیل عدم توجه به پیش رو است که بیشترین علت تصادفات است، یادآور شد: سرعت غیرمجاز با ۱۷ درصد، انحراف به چپ با ۱۳ درصد و رعایت نکردن مقررات. جایگاه های بعدی با ۱۰ درصد.

سرهنگ سپیدکار به تعداد تردد در محورهای استان خراسان شمالی نیز اشاره کرد و افزود: در این مدت ۵ میلیون و ۱۴ هزار و ۶۸۵ مورد تردد در محورهای استان به ثبت رسیده که از این تعداد ۲ میلیون و ۵۰۲ هزار و ۸۸ تردد ورودی و ۸۸ مورد بوده است. بقیه نیز در محورهای خروجی استان تردد کردند.

رئیس پلیس راه استان در پایان تاکید کرد: عدم توجه به قوانین رانندگی همواره عواقب و تصادفات تلخ و دردناکی را به همراه داشته است.

انتهای پیام/ س
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید