kermanyy

Sunday, 24 October 2021

وکلا و وکلا در تلاش هستند تا پروژه LaGuardia AirTrain را متوقف کنند

وکلا و وکلا در تلاش هستند تا پروژه LaGuardia AirTrain را متوقف کنند


چندین قانونگذار ایالت نیویورک از برنامه فرماندار کتی هوچول برای راه اندازی یک پرواز 2.1 میلیارد دلاری AirTrain به فرودگاه لاگاردیا می خواهند.

هوچول دوشنبه با انتشار بیانیه ای از اداره بندر نیویورک و نیوجرسی ، نهادی که حداقل تحت کنترل آن است ، خواست تا به دنبال جایگزین ها باشد.

هوکول در بیانیه ای نوشت: “من از اداره بندر خواستم تا سایر راه حل های ترانزیتی عمده را برای کاهش تردد خودروها و افزایش ارتباطات با فرودگاه لاگاردیا به تفصیل مورد بررسی قرار دهد.” من همچنان متعهد به کار سریع برای بازسازی زیرساخت های قرن بیست و یکم و ایجاد شغل – نه فقط در لاگاردیا ، بلکه در همه فرودگاه ها و مراکز سیار ما در سراسر نیویورک هستم. “

با ایستادن در خارج از یک سالن ضیافت در کرونا ، کوئینز ، مشرف به خلیج جامائیکا و فرودگاه ، در مسیر ایرترین چه می شود ، بزرگان ایالت از جمله جسیکا راموس ، لروی کامری ، مایکل جیاناریس و جان لیو ، هوچول را بیش از توجه به سایر گزینه ها انجام داده اند. ، مانند خدمات اتوبوس یا کشتی ، یا گسترش خطوط زیرزمینی به فرودگاه: آنها می خواهند که این هواپیما به طور ناعادلانه اختلال ایجاد کند.

راموس گفت: “من از اظهارات فرماندار سپاسگزارم ، اما این فقط همین است.” “ما به فرماندار هوچول نیاز داریم تا پروژه را با هم متوقف کند. ”

راموس در مورد پاکسازی مداوم آب طوفان ایدا ، چالش های دسترسی به وسایل نقلیه عمومی و مسائل مربوط به گرسنگی طولانی مدت در منطقه خود ، گفت: “المهرست شرقی نمی تواند از AirTrain استفاده کند. ”

مسیر پیشنهادی AirTrain ، یک پروژه بندر نیویورک و نیوجرسی ، خط آهن لانگ آیلند را متصل می کند و 7 قطار در متس ویلتس پوینت را به ایرترن جدید متوقف می کند. فرماندار سابق کوئومو ، که اولین بار در سال 2015 این پروژه را پیشنهاد کرد ، گفت که این یک سفر 30 دقیقه ای LIRR از مرکز شهر به لاگاردیا است و به مقابله با تردد وسایل نقلیه بین فرودگاه و منهتن کمک می کند.

عکس مسیر AirTrain

فلش

عکس مسیر AirTrain

اداره بندر

این طرح دوره ای از اظهارنظر عمومی گسترده و بررسی فدرال را پشت سر گذاشت و در ژوئیه تأیید نهایی از اداره هوانوردی فدرال را دریافت کرد. چند هفته بعد ، کوئومو به دلیل اتهامات آزار جنسی استعفا داد.

اگر ساخته شود ، AirTrain در کنار تفرجگاه ساحلی که از Willets Point به فرودگاه LaGuardia حرکت می کند ، حرکت می کند. روز دوشنبه اخیر ، صدای کریکت ، گرفتن آب و بلند شدن هواپیماها در آنجا شنیده می شود. کارگران ساختمانی با اسکوترها از پیاده روی پایین رفتند. و کلودیا شلنبرگ ، ساکن طولانی مدت شرق المهرست ، به طور منظم پیاده روی می کرد. او گفت که با پروژه AirTrain مخالف است.

او می گوید: “من واقعاً احساس می کنم لباس های این منطقه خراب می شود.”

ساحل بوکولیک

جایی که قبلاً AirTrain اجرا می شد

فلش

جایی که قبلاً AirTrain اجرا می شد

استفان نسن / WNYC

و این اولین بار نیست که سیاستمداران سعی می کنند این پروژه را بکشند. نماینده اسکندریه اوکاسیو-کورتز در اوایل سال 2020 پرچم هایی را در مورد اینکه چرا FAA به دنبال جایگزینی برای AirTrain گران قیمت نبوده است ، برافراشت.

در اوایل سال جاری ، نگهبان رودخانه نگهبان از طریق یک پرونده حقوقی اسناد و مدارک اداره هوانوردی فدرال را دریافت کرد که نشان می داد اداره بندر در کنار سایر گزینه های ارزان تر ، که بیشتر افراد می توانند از آن استفاده کنند ، مانند هواپیما یا کشتی ، با AirTrain طرف می شود.

در اوایل سپتامبر ، River Guard به همراه گروههای محلی Ditmars Boulevard Block Association و Guardians of Flushing Bay علیه ادعای FAA شکایت کردند ، از بین 45 گزینه دیگر ارائه شده ، FAA آنها را جدی نگرفت.

مایکل دولونگ ، یکی از مدافعان ارشد ریورکاور ، می گوید: “از نظر ما استفاده جانبدارانه از معیارها برای حذف بقیه گزینه ها ، هیچ گونه تحلیلی عادلانه وجود نداشت.” “هدف ما این است که ببینیم این بهترین پروژه برای نیویورکی ها است ، پروژه ای که مردم را از اتومبیل خارج کرده و آنها را در حمل و نقل عمومی به فرودگاه سوار می کند. و کسی که این کار را با کمترین تأثیر ممکن بر جوامع محلی و محیط زیست انجام می دهد. ”

به عنوان بخشی از شکایت ، رودخانه رنجر و سایر آژانس ها خواستند که بمانند یا FAA پروژه را متوقف کند تا بررسی دقیق تر گزینه های جابجایی جایگزین انجام شود.

FAA در بیانیه ای اعلام کرد که از اداره بندر به دنبال اطلاعاتی است که آیا تعلیق پروژه بر پروژه تأثیر می گذارد یا خیر.

وقتی سخنگوی PANYNJ از وی خواسته شد تا در مورد تماس ها برای لغو پروژه و شکایت اظهارنظر کند ، هفته گذشته نظراتی ارائه کرد و مدیر اجرایی ریک کاتن از پروژه خود دفاع کرد.

AirGrain LaGuardia توصیه شده را ارائه می دهد

فلش

AirGrain LaGuardia توصیه شده را ارائه می دهد

با اجازه از فرماندار اندرو کوئومو

“در ابتدا ، پروژه به طور کامل و مستقل توسط اداره هوانوردی فدرال مورد بررسی قرار گرفت. او این پروژه را تأیید کرده و گزینه های جایگزین را تجزیه و تحلیل کرده است. ” “در مورد خود پروژه ، این یک پروژه زیرساخت سبز است. این یک پروژه اصلی انتقال ریلی سبز است. بین شش تا 10 میلیون مسافر هوایی طول می کشد ، آنها را از اتومبیل خود خارج می کند ، ازدحام جاده ها را کاهش می دهد و به فرودگاه منتهی می شود. ”

گروه تماشا Reinvent Albany گفت این پروژه آنطور که حامیانش می گویند سبز نیست. با استفاده از مستندات خود اداره بندر ، این سازمان فقط سالانه حدود 2 میلیون کاربر دریافت می کند – در مقایسه با برآورد گروه 4.7 میلیون نفر – که می توانند با استفاده از انتقال دسته جمعی به فرودگاه برسند ، اکثر اتومبیل ها یا می توانند پارک کنند یا در AirTrain پیاده شد

پانکاج باتارا مالک نمایشگاه جهانی مارینا و ضیافت است که در مجاورت محل قرارگیری ایرترن قرار دارد. باتارا نگران است که ساخت و ساز به رستوران که در محل دفن زباله ساخته شده است آسیب برساند. او گفت: “ما قصد داریم جاده خود را غرق کنیم.” “این چیزی نیست که به هر کسی در کوئینز کمک کند شهر نیویورک را فراموش کند.”

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *