و کارخانه بازیافت زباله «دوپشته» یاسوج؟ / سرمایه گذار که کار می کند; مخالفان سد راه آبی; تلفن همراه و اینترنت خاموش است!


به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، ماجرای زباله دان یاسوج در منطقه دشت روم، مقدمه و متن پیچیده ای دارد و البته خواندنی و شنیدنی، پروژه ای که فراز و نشیب های زیادی در دور و بر داشته است. .

مقدمه تاریخچه کارخانه بازیافت این است که مردم منطقه دشت روم با احترام فرماندار که از فرزندان این منطقه بود اجازه دادند بهترین زمین را به شهرداری واگذار کنند تا حل شود. مشکل دفن زباله یاسوج. و آب و هوای منطقه دوپشته دشت روم که محل سکونت بخشی از عشایر حسین آباد بوده است.


فاجعه زیست محیطی در منطقه دوپشته دشت رم

به هر حال موضوع مورد بحث امروز بدون توجه به سابقه تحویل پروژه کارخانه بازیافت زباله در منطقه دوپشته که از ۵ سال پیش آغاز شده و اکنون در مرحله نهایی است، در کمترین زمان ممکن به بهره برداری می رسد. مسئولان تلاش می کنند تا بار روانی دوغاب وارد شده به سد شاه قاسم و چاه های آب باریک را کاهش دهند.

متاسفانه مانند تمام تعلل ها، بی توجهی ها و بی توجهی هایی که همیشه در استان وجود داشته، این بار هم پروژه مهم و حیاتی در شهر یاسوج با بی توجهی به بن بست کشیده شده است در حالی که ۱۰۰ درصد آماده راه اندازی است، گویی مسئولان کهگیلویه و بویرا – از آنجایی که استان احمد همچنان عقب مانده است، از میلیاردها تومان هزینه شده، متوجه سود و ضرورت آزادسازی هر چه زودتر آن نشدند.

اما همانطور که از سرمایه گذار این پروژه شنیدیم، شورای شهر یاسوج و معاون عمرانی استانداری بیش از سایر مسئولان راه اندازی این سایت را بر عهده دارند و اگر تاکنون افتتاحی بوده است به دلیل تلاش های آنها

** آخرین وضعیت کارخانه بازیافت زباله دشتروم

کارخانه تفکیک و بازیافت زباله ۱۰۰ درصد آماده بهره برداری است و اقدامات سرمایه گذار همانطور که مشاهده می شود به نوعی جلوتر از سایر مجموعه ها مانند شهرداری یاسوج و دستگاه های خدمات رسان است.

اما مشکل فعلی این است که شرکت گاز اقدامات لازم را برای اعتبارات سایت بازیافت انجام داده و قرار است پمپ بنزین ساخته شود و به نظر می رسد جایگاه به مناقصه گذاشته شده است اما پیمانکار هنوز تا ورود گاز مشخص نیست. سایت و این اولین مشکل است.نصب یک کارخانه بزرگ بازیافت زباله دو شمع دشتروم است.

مشکل دیگر مربوط به تامین آب لازم است که لوله های آن خریداری و حفاری از کارگاه تا چاه منطقه دم دشتروم انجام شد. لوله ها خریداری شد، اما مخالفان اجازه نمی دهند. برای کار.

با این حال پیمانکار مجموعه شروع به تسریع در راه اندازی کرد و ماشین آلات شخصی خود را برای انجام گودبرداری لازم تهیه کرد.

به گزارش فارس، در حال حاضر عملاً آب، برق، گاز و اینترنت برای راه اندازی مجتمع وجود ندارد و سرمایه گذار منتظر پرداخت کنتور برق توسط اداره برق در محل نصب و شهرداری در قبض اداره برق است. .منتشر خواهد شد.

آخرین وضعیت سایت بازیافت زباله دشتروم

بدیهی است که پیمانکار چندین گام از سایر دستگاه های مسئول جلوتر است، زیرا حوضچه های آبشویی پیش بینی شده برای فاز سوم و چهارم قبلاً ساخته شده است و منطقه کمپوست پیش بینی شده برای فاز دوم نیز ساخته شده است و از نظر محوطه سازی ۹۰ درصد پیشرفت داشته است. دارای آزمایشگاه، سلف سرویس، خوابگاه و کار اداری ۹۰ درصد انجام شده است.

در این بین ۵ سال پیش که سرمایه گذار وارد شد، زیرساخت ها باید توسط ارگان های مسئول آماده می شد، زمین مسطح و خیابان سازی بود که کار زیاد طول نکشید.

جالب اینجاست که یکی از مهمترین مشکلاتی که در حال حاضر در سایت بازیافت زباله وجود دارد، کمبود اینترنت و نسب تلفن همراه پایین است که سرمایه گذار را بسیار سخت می کند، زیرا او مجبور است علاوه بر برقراری ارتباط در سایت، محصولات خود را بفروشد. شبکه های اجتماعی و سایر ارتباطات، در بحث نظارت در سایت بازیافت اینترنت این اتهام وجود دارد و این یکی از شگفتی های روزگار در این پروژه مهم شهری است.

همچنین مسئولان استانی باید در اسرع وقت به سرمایه گذار کمک کرده و مشکل مخالفت های مردمی را برای تامین آب مورد نیاز از منطقه آبجو حل کنند که هنوز این کار انجام نشده است.

با این تفاسیر باید گفت که بخش خصوصی و سرمایه گذار مجتمع بازیافت برخلاف بسیاری از پروژه های عمرانی در حال انجام این پروژه هستند و لازم است هر چه سریعتر کارخانه بازیافت راه اندازی شود که بسیار ضروری است. برای حل مشکلات زیست محیطی به تعهدات خود در کوتاه ترین زمان ممکن عمل کنید و ارائه دهندگان خدمات بیشتری را برای حل مشکل در دسترس قرار دهید.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید