kermanyy

Friday, 22 October 2021

پای چاقو چیست و آیا کار با آن آسان است؟

پای چاقو چیست و آیا کار با آن آسان است؟


من باردار هستم و به من گفته شده است که نوزاد من در اسکن 18 هفته ای من دچار پا چپ پا شده است. چقدر احتمال دارد این عارضه را تحت تاثیر قرار دهد و آیا می توان آن را درمان کرد؟

Chesca Colloredo-Mansfeld ، مدیرعامل و بنیانگذار MiracleFeet ، که هدف آن از بین بردن پای چپ پای درمان نشده در سراسر جهان است ، می گوید: “در حالی که پای چپ پا یک بیماری جدی است ، یکی از شایع ترین نقایص مادرزادی است. شایع است و خوشبختانه کاملا قابل مدیریت

پا چنبری نتیجه توسعه شدید عضلات ، تاندون ها و استخوان های پا است.

مطالعات اخیر نشان می دهد که بسته به محل زندگی شما در هر 600 تا 800 تولد ، یک مورد رخ می دهد. علل دقیق آن به طور قطعی مشخص نیست ، اما به نظر می رسد علت آن عوامل ژنتیکی و محیطی است.

پا چنبری باعث می شود یک یا هر دو پا به داخل و پایین بچرخند و در نتیجه تنگ شدن تاندون آشیل سفت می شوند. تقریباً همه موارد در کودکان سالم اتفاق می افتد – موقعیت پاها تنها مانع پزشکی آنها برای کیفیت عالی زندگی است.

“در حالی که تشخیص پای چپ پا می تواند یک شوک باشد ، خبر خوب این است که بیش از 95 درصد از کودکان که زود درمان می شوند ، زندگی فعال و سالمی خواهند داشت و در صورت وجود عوارض جانبی پایدار ، اندک خواهند بود. ممکن است فکر کنید که تا به حال کسی را با پای چپ پا ندیده اید و این به این دلیل است که مدیریت آن بسیار آسان است.

“در انگلستان یا کشورهایی که مراقبت های پزشکی پیشرفته ای دارند ، کودک شما دارای نقص های زیادی از طریق پای چپ پای نزدیک صفر است. متأسفانه ، این همیشه در مورد نابرابری های واقعی جهانی که خانواده ها می توانند به درمان با کیفیت دسترسی داشته باشند ، صادق نیست.

دست زدن به باشگاه کودکان (MiracleFeet / PA)

“درمان ترجیحی ما ، که به روش Ponseti معروف است ، شامل پرتاب شش تا هشت هفته به منظور آرام قرار دادن پاها است ، و پس از آن یک روش ساده که باعث تخلیه تاندون آشیل می شود.

سرانجام ، یک کودک برای جلوگیری از عود ، از بریس فرزندخواندگی استفاده می کند ، به مدت 23 ساعت در روز در سه ماه اول ، سپس درست زمانی که چندین سال می خوابند.

“یک متخصص پزشکی دقیقاً توصیه می کند که چه زمانی باید از بریس استفاده کرد. چندین مطالعه ، از جمله داده های خود MiracleFeet ، نشان می دهد که ترمز منظم محتمل ترین عامل تعیین کننده موفقیت طولانی مدت است.

“در حالت ایده آل ، درمان باید ظرف چند هفته پس از تولد آغاز شود ، زمانی که تاندون ها و رباط ها در حالت ارتجاعی خود قرار دارند. در سیستم های مراقبت های بهداشتی مانند انگلستان ، تشخیص در رحم والدین و پزشکان می توانند برای درمان نوزاد در دوران بارداری برنامه ریزی کنند.

وی افزود: با این حال ، امروزه 90 درصد از کودکان مبتلا به کف پای چپ در کشورهای کم درآمد و متوسط ​​متولد می شوند ، جایی که تعداد کمی از آنها مراقبت مناسب دریافت می کنند. در نتیجه ، بسیاری دچار ناتوانی شدید ، انگ اجتماعی و طیف وسیعی از عوامل خطر مادام العمر می شوند.

هدف MiracleFeet این است که با اطمینان از دسترسی همه کودکان به این مداخله زودهنگام و موفق شدن ، پای چپ پای را از درمان حذف کند. “

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *