kermanyy

Monday, 25 October 2021

پرخوری عصبی چیست؟

پرخوری عصبی چیست؟


پرخوری و درمان های خانگی برای پرخوری عصبی:
پزشک نیازهای جسمی و روحی فرد را بررسی می کند. درمان ممکن است شامل مشاوره و دارو باشد.

درمان های پزشکی
مواد مخدر
داروی ضد افسردگی فلوکستین (Prozac) برای درمان پرخوری عصبی توسط FDA تأیید شده است. گاهی پزشکان داروهای ضد افسردگی یا انواع دیگر داروها را تجویز می کنند. بستری شدن اغلب اتفاق نمی افتد. اما در موارد شدید پرخوری ، ممکن است فرد برای مدت کوتاهی در بیمارستان بستری شود. بیشتر اختلالات خوردن شامل درمان بیمار است.

روان درمانی
درمان شناختی رفتاری (CBT):
در این نوع درمان ، فرد عادات غذایی معمول را می آموزد و بر مواردی تمرکز می کند که فرد را به پرخوری یا پاکسازی سوق می دهد. بنابراین ، افکار غیر منطقی و رفتارهای ناسالم هنگام پرخوری عصبی چالش برانگیز است.
درمان مبتنی بر خانواده (FBT):
اغلب در کودکان و نوجوانان مبتلا به پرخوری عصبی استفاده می شود ، می تواند به خانواده ها در کنار آمدن با بیماری و عوارض منجر به پرخوری عصبی کمک کند.
روان درمانی بین فردی (IPT):
این روش بر مسائل مربوط به روابط با سایر افراد در زندگی متمرکز است. زیرا روان درمانی بین فردی معتقد است نحوه برخورد شما با دیگران بر روحیه و سلامت روانی شما تأثیر می گذارد.

درمان تغذیه ای
هدف تغذیه درمانی آموزش عادات غذایی مناسب است. به عنوان یک متخصص تغذیه می توانید علائم گرسنگی و سیری بدن را تشخیص دهید. آنها همچنین می توانند به شما در حفظ وزن و یافتن نگرش سالم نسبت به غذا کمک کنند.

مراقبت از خود برای پرخوری
علاوه بر پیروی از یک برنامه درمانی ، می توانید اقدامات لازم را برای مراقبت از خود انجام دهید:
غذاهای سالم را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا مواد مغذی مورد نیاز را دریافت کنید. از پزشک خود بپرسید که آیا مکمل ها برای شما مناسب هستند یا خیر. و در مورد بهترین نوع سلامتی و زمان ورزش مشاوره بگیرید.

با دیگران ارتباط برقرار کنید. حمایت دوستان و خانواده می تواند به شما کمک کند بر عادات ناسالم غلبه کرده و احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید.

مزدا رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران
کلینیک زیبایی و لاغری هارمونی

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *