پرداخت خسارت به ۱۳۰۰ مسکن روستایی زلزله زده هرمزگان


به گزارش گروه جامعه خبرگزاری فارس، محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت گفت: ستاد اجرایی فرمان امام به ۱۳۰۰ مسکن روستایی آسیب دیده در زلزله هرمزگان خسارت پرداخت می کند.

وی با اعلام این خبر و با اشاره به بیمه حوادث تمام منازل روستایی استان هرمزگان تاکید کرد: تمامی هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده در زلزله اخیر هرمزگان تا سقف هزار میلیارد ریال خسارت دریافت خواهند کرد.

ترکمانه ادامه داد: این هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی در ۲۴ روستای زلزله زده استان هرمزگان واقع شده است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، برآورد خسارت وارده به خانه‌های روستایی آسیب‌دیده در هرمزگان ۱۱۰ میلیارد ریال است.

ترکمانه با اشاره به بیمه حوادث تمام منازل روستایی استان هرمزگان گفت: اخیرا با امضای تفاهم نامه ای بین بیمه برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و استانداری هرمزگان ۹۱ هزار مسکن در روستاها انجام شد. در سراسر استان تحت پوشش بیمه حوادث و آتش سوزی قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: در صورت وقوع زلزله، سیل و آتش سوزی تا سقف یک میلیارد ریال به هر یک از منازل روستایی مشمول این تفاهم نامه پرداخت می شود.

ترکمانه خاطرنشان کرد: مبلغ یک میلیارد ریال پرداختی به هر واحد مسکونی شامل ۷۰۰ میلیون ریال برای مرمت و بازسازی و ۳۰۰ میلیون ریال برای تامین اثاثیه منزل است.

مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر بیمه حوادث منازل روستایی در کشور گفت: یکی از برنامه های ویژه بنیاد در مناطق روستایی و محروم کشور، توسعه فرهنگ بیمه در این مناطق و ایجاد چتر حمایتی است. آرامش و آسودگی خاطر برای روستاییان و محرومان از طریق پوشش بیمه ای کافی در برابر خطرات ناشی از بلایای طبیعی و آتش سوزی.

وی بیان کرد: تاکنون بیش از ۲ میلیون خانه روستایی تحت پوشش بیمه حوادث شامل آتش سوزی، زلزله، انفجار، صاعقه، سیل، طغیان رودخانه، آتشفشان، طوفان، گردباد و زباله های ناشی از برف و باران قرار گرفته اند.

ترکمانه تاکید کرد: تا امروز خانوارهای روستایی در استان های مختلف کشور از جمله لرستان، خوزستان، خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان کردستان، گیلان، یزد و هرمزگان از حمایت بیمه ای بنیاد برکت بهره مند شده اند.

مدیر عامل بنیاد برکت در پایان از وجود این بنیاد برای ایمن سازی منازل روستایی در سراسر کشور خبر داد.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید