پرداخت ۴۰ درصد مطالبات گندم کاران همدان


مسعود بکایی، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان همدان در گفت وگو با خبرنگار فارس، با اشاره به خرید ۲۳۹ هزار و ۶۱۵ تن گندم تضمینی تا پایان مرداد ماه در استان گفت: و ۱۶۲ میلیارد ریال معادل ۴۰ درصد سفارشات تولیدکنندگان گندم پرداخت شد.

وی با بیان اینکه امروز به مناسبت سفر ریاست جمهوری به استان همدان مبلغ یک میلیارد تومان از مطالبات گندم کاران استان پرداخت شد، اظهار داشت: این مبلغ در سال ۱۳۹۰ به عنوان یک میلیارد تومان از محل مطالبات گندمکاران استان پرداخت شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان همدان با بیان اینکه مبلغ پرداختی به کشاورزانی که مدارک تحویل گندم آنها تا ۳۱ تیرماه به بانک ارسال شده است، اعطا شد، خاطرنشان کرد: از میزان گندم خریداری شده در استان ۱۲ هزار و ۸۶۱ تن توسط دولت است. مراکز، ۱۶ هزار و ۶۴۳ تن توسط کارخانه های آرد و ۱۱۷ هزار و ۹۰۰ تن توسط سیلوهای بخش خصوصی خریداری شد و سهم خرید از تعاونی های روستایی ۹۲ هزار و ۲۱۰ تن بود.

وی با بیان اینکه ۱۰ هزار و ۸۱۷ تن گندم در همدان خریداری شد، افزود: در ملایر ۸ هزار و ۷۰۰ تن، نهاوند ۵۳ هزار و ۹۲۰ تن، تویسرکان ۸ هزار و ۶۸۷ تن، اسدآباد ۴۱ هزار و ۷۲۹ تن گندم خریداری شد. ۷ هزار و ۸۱۶ تن در فصل بهار، ۶۶ هزار و ۶۶۰ تن در رزن، ۳۸ هزار و ۱۵۱ تن در کبودراهنگ و ۳ هزار و ۱۳۳ تن گندم فامنین خریداری شد.

وی با بیان اینکه پارسال تا ۱۲ مردادماه ۱۹۹ هزار و ۳۵۱ تن گندم از کشاورزان استان خریداری شد که طی سال جاری ۴۷ درصد افزایش نشان می دهد، خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ تا امروز ۴۳۸ هزار و ۸۱۳ تن گندم خریداری شده است.

انتهای پیام/۸۹۰۲۶/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید