پرشین من تقاضای سهامداران زیان ده بورس برای دریافت سهام عدالت در اولویت است


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، برخی از مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت کمپینی با عنوان «سهامداران زیان دیده برای ثبت سهام در اولویت قرار گیرند» خواستار پیگیری و پاسخگویی مسئولان شدند.

این جلسه در این نظرسنجی نوشت: «با توجه به اینکه ثبت مابقی سهام در دستور کار دولت است، خواهشمند است نسبت به اعطای سهام به سهامداران متضرر در بورس در سال ۹۳ و ۱۳۹۳ اقدام کنید تا عمدتاً بخشی از زیان سرمایه شما جبران شود.» به سهامداران صندوق پالایشگاه و کم درآمدها که با تبلیغات دولت قدیم مردم را خریدند و بعد از دو سال سودی نصیبشان نشد.»

به گزارش فارس، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: طبق قانون بودجه سال جاری، رسیدگی قضایی تنها به بازماندگان دو دهک کم درآمد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور تعلق می گیرد. در حال حاضر پیشنهاد وزارت اقتصاد به دولت ابلاغ شده که باید در کمیسیون اقتصادی دولت بررسی و سپس در هیات دولت تصویب شود.

به گفته کارشناسان، بازار سرمایه و بورس از یک سو با ریسک، نوسانات و سود و زیان همراه هستند، بنابراین تضمینی برای جبران زیان هیچ فردی وجود ندارد، از سوی دیگر، همانطور که مردم مالک سود سهام خود هستند. همچنین مسئول از دست دادن سهام خود هستند. بدیهی است در صورتی که ثابت شود ضرر سهامدار ناشی از دستکاری قیمت ها یا سیگنال های فروش توسط عده ای است، مراجع نظارتی بورس باید با اقدامات مجرمانه افراد برخورد کرده و با مجرمان برخورد کنند.

بنابراین گزارش، خبرگزاری فارس با توجه به مأموریتی که در خصوص پیگیری امور فارس برای خود تعیین کرده است، قطعا پیگیری این موضوع را در دستور کار قرار داده و خواستار توضیح از مقامات.

در صورت تمایل سایر کاربران می توانند به امضا کنندگان این کمپین بپیوندند. زمانی که امضاهای این کمپین به ۱۰۰۰ امضا یا بیشتر برسد، خبرگزاری فارس قطعا این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید