پرواز به فینال با جادوی تفکر ملی / رونق والیبال ایران با عطایی!


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود در مرحله مقدماتی لیگ ملت های ۲۰۲۲ موفق شد با برتری قاطعانه با نتیجه ۳ بر صفر از سد صربستان با هدایت ایگور کولاکوویچ، پیشین بگذرد. مربی تیم ملی والیبال کشورمان. با این نتیجه صعود شاگردان بهروز عطایی به فینال لیگ ملت های ایتالیا قطعی شد و حالا باید منتظر ماند تا ببینیم ایران هفتم می شود یا هشتم.

این افزایش در شرایطی حاصل شد که در پایان هفته اول که با عملکرد ضعیف تیم ملی ایران همراه بود، بسیاری از به اصطلاح کارشناسان و پیشکسوتان شمشیر کشیدند و شروع به انتقادهای بدخواهانه کردند، اما در این بین برخی مردم را به صبر دعوت کردند و روزهای درخشانی را برای تیم ملی نوید دادند.

شاید بد نباشد قبل از اظهار نظر فنی و غیر فنی نگاهی به عملکرد تیم ملی ایران در ادوار اخیر لیگ جهانی یا لیگ ملت های فعلی بیندازیم. والیبال ایران در سال ۱۳۹۲ برای اولین بار سهمیه حضور در لیگ جهانی را کسب کرد و از آن زمان تاکنون در این رقابت ها و لیگ ملت ها حضور یافته است.

بهترین عملکرد تیم والیبال ایران در هشت دوره حضور در این رقابت ها در سال ۱۳۹۳ بود که به مرحله نهایی مرحله گروهی راه یافت و از این مرحله نیز به نیمه نهایی صعود کرد و در نهایت به مقام چهارم رسید. مسابقاتی که به رهبری اسلوبودان برگزار شد. کواچ مسئول بود

تیم والیبال ایران که تجربه حضور در پنج لیگ جهانی و سه لیگ کشوری را دارد، برای اولین بار در سال ۲۰۲۲ و در نهمین حضور خود با مربی ایران (بهروز عطایی) در این رقابت ها شرکت کرد و موفق به حضور در این مسابقات شد. در مجموع ۸ تیم برتر را دریافت کنید.

تیم والیبال ایران در سه دوره قبلی این رقابت ها به ترتیب با ایگور کولاکوویچ (۲۰۱۸ و ۲۰۱۹) و ولادیمیر آلکنو (۲۰۲۱) به رقابت پرداختند و با ایگور کولاکوویچ در سال ۲۰۱۸ دهمین عنوان قهرمانی خود را کسب کردند و در سال ۲۰۱۹ مجدداً در رده پنجم قرار گرفتند. هدایت کولاکوویچ و در سال ۲۰۲۱ با حضور ولادیمیر آلنکو نتوانست عنوانی بهتر از دوازدهمی کسب کند. شاگردان بهروز عطایی تا به اینجای مسابقات توانسته اند عملکرد بسیار بهتری نسبت به سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۱ داشته باشند و اگر موتور دیرهنگام تیم ملی به زودی خنک نشود، احتمال نتایج بهتر وجود دارد.

تیم ملی والیبال ایران با تیمی کاملا ایرانی و در شرایطی که افراد کمی به نیمه تیم خود امیدوار بودند، بار دیگر امید و شادی را در دل مردم ایران به ارمغان آورد. بهروز عطایی، علیرضا طلوکیان، عظیم جزدا و حسین خوریانی افرادی هستند که با اتحاد، تلاش، همبستگی و مبارزه، تیم را برای رقابت با حریفان تا بن دندان مسلح آماده کردند و ثابت کردند که حرف های زیادی برای گفتن دارند. عملکرد بازیکنان جوان و کم تجربه ایرانی در اکثر دیدارها به قدری خوب بود که حتی ستاره های سابق تیم ملی هم به تمجید از آنها پرداختند.

مدت زیادی نیست که برخی مدعی شدند والیبال ایران بدون سعید معروف، سید محمد موسوی، امیر غفور، شهرام محمودی و… نمی تواند نتایج خوبی کسب کند. بی شک ستاره های سابق تیم ملی زحمات زیادی کشیدند و حتی در شکل گیری این نسل بسیار تاثیرگذار بودند اما واقعیت این است که باید به جوانان نسل کنونی اعتماد کرد و هر روز به آنها فرصت داد تا پیشرفت کنند. نباید فراموش کرد که هنوز ستاره هایی چون جواد کریمی، میثم صالحی، علی اصغر مگدار و حتی پوریا یلی در این تیم قرار نگرفته اند.

مرحله نهایی لیگ ملت های ۲۰۲۲ از چهارشنبه هشتم تیرماه با حضور هشت تیم برتر این شهر آغاز می شود. بولونیا از ایتالیا شروع می شود و پنج روز ادامه خواهد داشت.

یادداشت پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید