پروژه خط ۲ قطار شهری اصفهان در اولویت تکمیل است


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محمد نورصالحی رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان پیش از ظهر امروز در مراسم ورود دستگاه حفاری مکانیزه (TBM) در ایستگاه چهارسو، اظهار داشت: پروژه خط ۲ قطار شهری اصفهان پروژه بزرگ اصفهان است. استان و باید در اولویت قرار گیرد. قطعا حمایت مدیریت ارشد استان می تواند در تحقق اهداف این طرح موثر باشد.

وی افزود: ۳۸ درصد از کارهای عمرانی این پروژه انجام شده که طبیعتاً بخش کوچکی از حجم وسیع پروژه را تشکیل می دهد. انجام نصب، مکانیکی، برقی و غیره ضروری است. پس از انجام عملیات عمرانی، این کار نیازمند توجه مجموعه مدیریت استان اصفهان است.

نورصالحی با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای اقتصاد ۵۹۰ میلیون یورو اعتبار به این پروژه اختصاص داده شد، اظهار داشت: مقرر شد عملیات اجرایی این خط در مدت ۴۰ ماه انجام شود. بدیهی است اجرای موفقیت آمیز این عملیات نیازمند هماهنگی و برنامه ریزی سازمان عمران شهرداری اصفهان، گروه مشاوران و پیمانکاران، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) و گروه صنعتی مپنا است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به لزوم تسریع در بهره برداری از این پروژه، یادآور شد: کل پروژه را می توان در مدت ۳۶ ماه و حتی کمتر به اتمام رساند، اما انتظار ما این است که حداقل بهره برداری از ایستگاه شهید حجازی تا ایستگاه امام حسین(ع) باید در زمان تعیین شده انجام شود. در نهایت منفعت پروژه به مردم و ترافیک شهر می رسد، بنابراین اجرای این پروژه باید تسریع شود.

وی در ادامه بیان کرد: حداقل ۱۰۰۰ اتوبوس تا اولین مهر در شهر نیاز به تردد دارند که البته اکنون روزانه بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار نفر در خط مترو تردد می کنند اما با اتوبوس بیش از ۳۰۰ هزار نفر تردد می کنند. اگر شرایط بیماری کرونا تا ماه اکتبر ثابت بماند، انتظار می‌رود این رقم به ۶۵۰۰۰۰ نفر در روز برسد. در حال حاضر تنها ۶۰۰ اتوبوس فعال در سطح شهر وجود دارد که حدود ۱۷۳ دستگاه اتوبوس خریداری شده است که امیدوارم با توجه به پرداخت هزینه آنها هر چه سریعتر به اصفهان اعزام شوند. حدود ۲۰۰ میلیارد تومان برای بازسازی اتوبوس اختصاص یافت.

نورصالحی به خط یک مترو اصفهان اشاره کرد و در پایان سخنان خود گفت: خط یک از جنوب به دانشگاه صنعتی اصفهان و از شمال به بهرستان متصل شود. مقامات ذیصلاح حاضرند تامین منابع مالی و اجرای دولت را به شهرداری اصفهان بسپارند تا عملیات توسعه خط ۱ انجام شود. تسهیل در تردد مردم از طریق احداث قطار شهری و تقویت ناوگان اتوبوسرانی استان یکی از بهترین کارهایی است که می توان در این دوره مدیریت انجام داد.

انتهای پیام/۳۶۴۹/h/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید