پروژه های عمرانی نیمه تمام شهر ری واگذار می شود


حمید زمانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری در گفت وگو با خبرنگار فارس، با اشاره به اهمیت قابلیت های مذهبی، تاریخی و گردشگری ری، اظهار داشت: قابلیت هایی مانند مراسم شب مسلمین و پیاده روی بازماندگان اربعین و همچنین وجود نمادهای تاریخی از جمله برج طغرل و آثار تور ری در کشور بی نظیر است که نباید از آن غافل شد و از سوی دیگر این منطقه لنگر امنیتی پایتخت محسوب می شود. در مسائل سیاسی تهران از گذشته تأثیرگذار بوده است.

وی با اشاره به برپایی دوره های مهارت آموزی در دانشگاه آزاد یادگار امام (ره) شهرری گفت: شهرک صنعتی شمس آباد ری به عنوان بزرگترین شهر صنعتی خاورمیانه بهترین بستر برای تولید صنعتی و کار برای واجدین شرایط است. متخصصان دانشگاه دانشجویان که نیاز به هماهنگی در این زمینه دارد.

فرماندار ویژه شهرستان ری ادامه داد: بسیاری از جوانان متقاضی مشاغل اداری هستند در حالی که در بخش اداری جایی برای استخدام وجود ندارد اما بخش آزاد صنعتی شهرستان ری مانند شهرک صنعتی شمس آباد ظرفیت و توانایی زیادی دارد. افراد را استخدام کند و می تواند فارغ التحصیلان مهارت های آموزشی را جذب کند.

خیابان فدائیان اسلام تبدیل به منطقه مسکونی می شود

وی زمانی با تاکید بر ساماندهی صنوف مشکل آفرین شهر ری اظهار داشت: شهرداری تهران برنامه ای دارد که کلیه صنوف واقع در خیابان فداییان اسلام، مسیر میدان شوش به شهرری از شهر خارج شده و به صورت قانونی و با رعایت ضوابط قانونی فعالیت کنند. مقررات مربوطه و تبدیل این منطقه به منطقه مسکونی، اجرای این طرح تاثیر بسزایی در ساماندهی این مسیر خواهد داشت.

وی با بیان اینکه دلیل رکود روستاها نبود طرح هادی است، گفت: پروژه های عمرانی نیمه تمام شهر ری باید به سرعت تعیین تکلیف و اجرا شود که نمونه آن پروژه های میدان غنی آباد و پل فیروزآباد است که می توان به پروژه های نیمه تمام شهر ری اشاره کرد. با وجود تخصیص ۶۰ میلیارد تومان، سال ها تکمیل نشد، رها شد و پیگیری هایی برای رفع موانع اجرای آنها انجام شد.

معاون عمرانی استاندار تهران با تاکید بر گسترش تشکل های جوانان و حمایت از آنها برای امید یابی و تاثیرگذاری در عرصه های مختلف، افزود: جوانان شهر ری از ظرفیت های بالایی برخوردار هستند که یکی از نمونه های بارز این ظرفیت، ایجاد یک کارگاه شمع سازی در کهریزک. که محصولاتش اکنون ظرفیت صادراتی دارد.

نظارت تصویری در سطح شهر ری راه اندازی شد

زمانی با اشاره به اغتشاشات اخیر گفت: اغتشاشات در شهر هیچ دلیلی ندارد و مردم مومن و عادل وفادار به نظام و انقلاب هستند و اجازه ایجاد اغتشاشات را به مزدوران استکبار نمی دهند.

وی با اشاره به اینکه در مدت اخیر فقط یک شب چهارشنبه ۳۰ شهریور جلسه محدودی در میدان نماز برگزار شد، افزود: اکثر افرادی که در این جلسه حضور داشتند غیر بومی و غیر شهری بودند و ما هیچ خسارتی از طرف دولت نداشتیم و رهبران ارشد دستگیر شدند

فرماندار ویژه شهرستان ری تصریح کرد: نظارت تصویری گسترده برای تامین امنیت شهروندان در تمامی سطوح شهرستان ری راه اندازی شده و مراکز نظارتی به طور کامل رصد و امنیت در سطح شهر برقرار است.

وی در پایان با تاکید بر ایجاد آثار تحول و جهاد در جهت آبادانی و پیشرفت شهرستان، خاطرنشان کرد: مدیرانی که شهامت تصمیم گیری ندارند با تعلل خود مانع پیشرفت شهر می شوند که باید به سرعت از ادامه آن جلوگیری کرد. اصلاح این عمل. .

انتهای پیام/۶۷۰۶۲
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید