پویتن: ما هر کاری انجام خواهیم داد تا جنگ در اوکراین سریعتر پایان یابد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز جمعه گفت که مسکو برای پایان هر چه سریعتر جنگ در اوکراین هر کاری انجام خواهد داد.

وی در سخنانی در سمرقند گفت: روسیه برای پایان دادن به درگیری در اوکراین هر چه سریعتر هر کاری را انجام خواهد داد، اما کی یف حاضر به مذاکره نیست.

جنگ در اوکراین در حالی ادامه دارد که کشورهای غربی با ارسال سلاح به اوکراین تلاش می کنند این جنگ را طولانی تر کنند.

پس از تصویب بسته کمک تسلیحاتی دیگر به اوکراین در دولت «جو بایدن»، وزارت دفاع این کشور جزئیات بیشتری از سلاح و مهمات اهدایی به اوکراین در این بسته ارائه کرد.

به گزارش تاس، پنتاگون اعلام کرد، بسته جدید شامل مهمات برای سامانه های موشکی توپخانه با تحرک بالا (HIMARS)، سامانه های ضد پهپاد توپخانه ای با دقت بالا و رادارهای ضد توپخانه به ارزش ۶۰۰ میلیون دلار خواهد بود.

این بسته روز پنجشنبه به تایید وزارت دفاع آمریکا رسید.

به گفته پنتاگون، علاوه بر این، ارتش اوکراین همچنین دارای ایستگاه های رادار ضد توپخانه، سلاح های سبک و مهمات، ۴ کامیون و ۸ تریلر برای حمل تجهیزات سنگین، تجهیزات مین زدایی، مین های ضد نفر، دستگاه های دید در شب و تجهیزات برای آب است. . و تجهیزات کمپینگ نظامی و هوای سرد را دریافت خواهد کرد.

بر اساس بیانیه پنتاگون در مورد کمک تسلیحاتی جدید، این بسته شامل ۳۶۰۰۰ گلوله توپ ۱۰۵ میلی متری، ۱۰۰۰ گلوله توپ ۱۵۵ میلی متری هدایت شونده دقیق و چهار رادار ضد توپخانه و همچنین سلاح های سبک و مهمات دیگر است.

رگبار تسلیحات کشورهای غربی به اوکراین در حالی که سفیر روسیه در واشنگتن روز پنجشنبه به دولت آمریکا درباره ورود مستقیم به جنگ با روسیه تحت عنوان حمایت نظامی از اوکراین به شدت هشدار داد.

آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در آمریکا در مصاحبه با اسپوتنیک گفت که اگر اوکراین موشک های دوربرد دریافت کند یا به خاک روسیه حمله کند، ایالات متحده وارد یک رویارویی نظامی با روسیه خواهد شد.

نماینده چین در سازمان ملل اخیراً در نشست شورای امنیت درباره اوکراین خواستار ارسال تسلیحات از کشورهای غربی به کیف به عنوان سوخت آتش جنگ اوکراین شد.

این در حالی است که برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که بیشتر سلاح‌های آمریکایی که به اوکراین ارسال می‌شوند، از بازار سیاه به دست می‌آیند و کارشناسان درباره احتمال افتادن این سلاح‌ها به دست گروه‌های افراطی و تروریستی هشدار می‌دهند.

انتهای پیام.
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید