پیام حرکت فرهنگی اربعین وحدت بین مسلمانان است


به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، سردار احمد شفایی در حاشیه بازدید از حرم امام رضا (ع) و نحوه خدمت رسانی به زائران پاکستانی اظهار داشت: پس از دو سال گرفتار شدن در مصیبت ویروس کرونا، امسال بسیار امیدوار بودیم که سرزمینی باشد. برای استقبال از جمعیت زیادی ایجاد شود. بیایید در جمع عزاداران و زائران شهدای سیستان و بلوچستان از کشور خواهرمان پاکستان از دروازه های استان این مسیر را برای زیارت کربلا و عتبات عالیات طی کنیم و در کنار آن زیارت حرم حضرت امام رضا و حرم حضرت معصومه (س).

وی بیان کرد: در سیستان و بلوچستان همه به صورت منسجم و هماهنگ روی کار آمدند و نسبت به سال های گذشته کارهای مثال زدنی انجام شد و پذیرایی و پذیرایی از زائران غیرایرانی در استان انجام شد.

سردار شفائی ادامه داد: بنا به دلایلی شاهد حضور کم بازدیدکنندگان پاکستانی هستیم و با توجه به اتفاقات و هماهنگی های صورت گرفته با دولت عراق، وزیر کشور تفاهم نامه ای با دولت عراق منعقد کرد و دولت عراق نیز از ورود به این کشور خبر داد. بازدیدکنندگان پاکستانی به درخواست دولت ایران از مرزهای زمینی مشخص است که این اطلاعیه حضور زائران را تقویت کرده و آثار ارزنده بسیاری دارد.

سردار سلمان ادامه داد: این حرکت فرهنگی که در اربعین اتفاق می‌افتد پیامی خطیر دارد و آن اتحاد مسلمانان در برابر همه فتنه‌گران جهان و استکبار جهانی است.

وی ادامه داد: امروز نظام حاکم و جهان استکبار از این پیام استقبال کرده و شاهد هماهنگی و تلاش در جهت خنثی سازی حرکت عظیم فرهنگی اربعین هستیم، اما منتظر عنایت خداوند و تلاش و هوشیاری همه مسلمانان و مسلمانان هستیم. متولیان امر و توجه مسئولین به ویژه شاهد یک رویداد بزرگ در کشورهای مختلف.

انتهای پیام/۳۱۳۹
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید