پیشنهاد بسیج اساتید برای اجرای برنامه مشترک با وزارت علوم برای انتشار بین المللی جنایات آمریکا


به گزارش خبرنگار تشکل های دانشگاهی فارس، محمدرضا مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در نشستی که با هدف افزایش همکاری های مشترک وزارت علوم و سازمان بسیج اساتید برگزار شد، بر اهمیت و جایگاه این سازمان تاکید کرد. علم در اسلام گفت: عنایت ویژه جمهوری اسلامی به ویژه مقام معظم رهبری همواره در موضوع علم و توسعه علمی و ابعاد آن بوده است.

وی در ادامه تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها تاکید کرده اند که علم زیربنای پیشرفت کلی یک کشور و مهمترین ابزار آبرو، پیشرفت و اقتدار یک ملت است.

وی افزود: علم و دست های برتر علمی رمز پیشرفت یک کشور است. از این نظر، پژوهش قطعاً یکی از ابزارهای اصلی توسعه علمی است.

مردانی تاکید کرد: پژوهش نه تنها یک مفهوم پنهان در علم است، بلکه موضوعی خاص و مهم مورد تاکید مقام معظم رهبری است. این منبع اساس راهبردهای بسیج معلمان در حوزه علمی و پژوهشی را تشکیل می دهد.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در ادامه به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت پرسش محوری اشاره کرد و تصریح کرد: پژوهش باید هم برای رسیدن به قله علم و تثبیت مرجعیت علمی باشد و هم برای حل مشکلات کنونی کشور. به این ترتیب تشکیل اتاق فکر و گروه های پژوهشی حل مسئله در بسیج معلمان در راستای تحقق رهبری انقلاب بوده است.

این استاد دانشگاه در ادامه خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب نیز همواره بر رعایت اخلاق در علم و تایید صلاحیت های علما تاکید داشتند و فرمودند; علم باید با اخلاق و ایمان همراه باشد تا در همان چاله ای نیفتیم که غرب در آن افتاد. از این رو بسیج اساتید متعهد به ارتقای اخلاق و ایمان هم در ساختار و شبکه خود و هم در بدنه وزارت علوم و لزوم پیوند پژوهش با صنعت و کشاورزی و کمک رسانی و تجاری سازی بوده است. از ایده ها به عنوان یکی از محورها، تحقق شعار سال و لزوم جهت دهی تمهیدات و امکانات برای معلمان دغدغه مند اسلام و انقلاب مورد تاکید قرار گرفت.

مردانی در ادامه بیان کرد: تحقق ارتباط معاونت پژوهشی وزارت علوم با معاونت پژوهشی بسیج اساطید در راستای سیاست های پژوهشی انقلابی با بهره گیری از ظرفیت عظیم سازمان های مردم نهاد، نیروهای نظامی، معاونت های علمی. و تحقیق و جهاد و خوداتکایی از سوی نیروهای مسلح و نیروهای درگیر. انقلابی، حمایت از پژوهش اساتید بسیجی و اساتید بسیجی در مسیر انجام پژوهش های مسئله محور و پژوهش های انقلابی و علاقه مند، راهکارهای پیشنهادی برای پیشرفت چشمگیر در این حوزه است.

وی با اشاره به ظرفیت بسیج اساطید به عنوان مجموعه ای متشکل از ۵۳ هزار معلم و کارگر انقلابی گفت: بسیج اساتید آمادگی خود را برای کمک های همه جانبه به دولت اعلام کرده است.

وی بیان کرد: بسیج اساتید هرگز به دنبال کسب عنوان و نام نبوده، بلکه به دنبال کار و حل مشکلات است، حل مشکلات نیازمند تلاش و رویکرد جهادی و همچنین انسجام و نظم و ساختار دینی، ساختار آماده است. متشکل از تعداد زیادی از متخصصان متعهد و رهبر کشور است.

مردانی تاکید کرد: بنابراین باید توجه بیشتری از سوی دستگاه های اجرایی به ویژه از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و در این مورد از سوی معاونت پژوهشی وزارت علوم بیشتر شود.

مردانی در پایان سخنان خود به سالروز شهادت جمعی از هموطنان در حمله ناو نیروی دریایی آمریکا به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی و هفته افشای حقوق بشر آمریکا اشاره کرد و اظهار داشت: پیشنهاد می کنم نشست مشترک و برنامه جامع به عنوان اطلاعات جدید با همکاری معاونت پژوهشی وزارت عطاف و معاونت پژوهشی وظایف مغفول مانده نیروهای انقلاب که افشای بین المللی جنایات آمریکاست.

وی افزود: افشای ماهیت فاشیستی امپریالیسم غرب و تبیین جنایات آمریکا یکی از محورهای مهم تبیین جهاد است.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید