پیش بینی بازار سهام در هفته اول مهر (اینفوگرافیک) – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، شاخص کل در هفته گذشته با ۲.۴۴ درصد کاهش به سطح یک میلیون و ۳۵۵ هزار و ۲۴۰ واحد رسید. در این هفته کاری، شاخص کل هم وزن با ۲.۲۸ درصد کاهش به سطح ۳۹۵ هزار و ۶۷۸ واحد رسید و شاخص کل فرابورس با ۱.۷۹ درصد کاهش به سطح ۱۸ هزار و ۳۹۷ واحد رسید.

در مجموع در هفته گذشته ۸۶۹ میلیارد تومان سرمایه واقعی از بورس خارج شد. میانگین خروجی روزانه پول واقعی ۲۱۷ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته گذشته ۱۵ درصد افزایش داشت. در اولین روز کاری هفته گذشته روند برداشت پول از بازار ادامه یافت و ۲۷۳ میلیارد تومان از بازار خارج شد. این روند در روزهای دوشنبه و سه شنبه ادامه یافت. روز چهارشنبه ۲۳۹ میلیارد تومان سرمایه برداشت شد.

در مجموع در هفته گذشته ۸۶۹ میلیارد تومان سرمایه واقعی از بورس خارج شد و میانگین برداشت روزانه پول واقعی ۲۱۷ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته قبل ۱۵ درصد رشد داشته است.

پیش بینی سهام اطلاعات

قدرت خریداران بورس کاهش یافته است

تنها نکته مثبتی که در معاملات این هفته مشاهده شد، اما ادامه پیدا نکرد، افزایش موقت قدرت خریداران واقعی در مقابل فروشندگان واقعی بود. روز یکشنبه، شاخص قدرت خریداران واقعی به ۱.۱۵ رسید. این بهترین عدد برای این شاخص در ۳ هفته گذشته است.

اما این تقویت رئال ادامه پیدا نکرد و طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه، فروشندگان بار دیگر قدرت خود را به خریداران سلطنتی ثابت کردند. روز دوشنبه، شاخص قدرت خرید واقعی به ۰.۸۶، روز سه شنبه این شاخص به ۰.۷۸ و روز سه شنبه این شاخص به ۰.۷۶ رسید. با این حساب در آخرین روز معاملاتی هفته، قدرت خریداران واقعی به کمترین مقدار در ۶ هفته گذشته رسید.

در نهایت با توجه به تعطیلات پیش رو و پیش بینی کارشناسان، انتظار می رود کل شاخص بورس در هفته جاری روندی منفی داشته باشد.