پیش بینی ۳۶ میلیارد تومان آبرسانی به روستاهای کشور – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، هاشم امینی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران از آبرسانی به ۱۰ هزار روستای کشور در سه سال آینده خبر داد.THE) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اجرا می شود.

وی یادآور شد: آبرسانی به این روستاها با اعتباری بالغ بر ۳۶ میلیارد تومان توسط وزارت نیرو و در قالب آبرسانی جهادی انجام می شود.

معاون راهبردی و نظارت بر بهره برداری شرکت آبفای کشور خاطرنشان کرد: امیدواریم با این تغییر بتوانیم در سال های آینده شرایط متفاوتی در روستاهای کشور داشته باشیم.

امینی در خصوص تنش آبی در شهرها و شهرستان ها در تابستان امسال گفت: پس از بررسی همه شهرها و شهرک ها به ۲۷۲ شهرک رسیدیم و در قالب برنامه های خود اعتبار لازم را برای رفع مشکلات آب تنش به این شهرک ها تزریق کردیم. .

وی با تاکید بر اینکه این اقدامات از اسفندماه سال گذشته آغاز شده است، تصریح کرد: جلساتی در خصوص تنش آبی در برخی شهرها داریم که عمدتا با حضور مسئولان وزارت نیرو برگزار می شود.

معاون راهبردی و نظارت عملیاتی شرکت آبفای کشور ادامه داد: در حال حاضر ۶ هزار روستای کشور را به صورت سیار آبرسانی می کنیم.

امینی در خصوص تنش آبی در شهرها و شهرستان های لرستان نیز گفت: تاکید همکاران این بود که ۱۰۰ درصد اعتبار مورد نیاز برای عبور از این وضعیت تنش آبی تابستانی به لرستان اختصاص یابد.

وی یادآور شد: هفته آینده ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای این منطقه به لرستان اختصاص می یابد.