پیکر مرحوم احمد مهدوی دامغانی در جوار حرم مطهر رضوی تشییع شد.


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، تشییع پیکر استاد احمد مهدوی دامغانی از حرم نواب صفوی و صحن کوثر حرم مطهر رضوی آغاز شد و پیکر این استاد جانباز در حرم امام رضا (ع) به خاک سپرده می شود.

مرحوم احمد مهدوی دامغانی در ۱۳ شهریور ۱۳۴۰ در مشهد در خانواده ای علمی و مذهبی دامغانی متولد شد. وی بیست و هفتم خرداد امسال در سن ۹۵ سالگی دار فانی را وداع گفت.

علوم رایج قدیم و جدید را در مشهد آموخت و سپس در تهران اقامت گزید. در سال ۱۳۲۷ لیسانس خود را از دانشکده عقل و سیار (الهیات) دانشگاه تهران و در سال ۱۳۳۳ لیسانس ادبیات فارسی را از دانشکده ادبیات دانشگاه تهران دریافت کرد. در سال ۱۳۴۲ دکترای زبان و ادبیات فارسی را از دانشگاه تهران دریافت کرد.

وی پس از پایان دوره دکتری زبان و ادبیات فارسی به عنوان استاد دانشگاه تهران به تدریس در دانشکده های ادبیات و الهیات دانشگاه تهران پرداخت.

وی از سال ۱۹۷۴ تا ۱۹۷۵ به تدریس ادبیات عربی و فارسی و فقه اسلامی در دانشگاه مادرید پرداخت.

مهدوی دامغانی نیز چندین سال رئیس اداره ثبت در تهران بود و از سال ۱۳۵۴ رئیس کانون سردفتران ایران بود.

احمد مهدوی دامغانی از سال ۱۹۸۷ در آمریکا زندگی می کند و در دوره های دکترا و فوق دکترا در دانشگاه هاروارد و دانشگاه پنسیلوانیا تدریس کرده است. موضوعات تدریس او در آمریکا شامل معارف اسلامی، ادبیات عرب، ادبیات فارسی، فقه، تفسیر و برخی از علوم اسلامی بود.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید