پیگیری راه اندازی دانشکده توانبخشی در همدان


به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، محمدمهدی مجذوبی عصر امروز در همایش خانواده ام اس در استان همدان اظهار داشت: همه ما یک روز به دنیا می آییم و به فرموده خداوند متعال با مال، خانواده، جان، امتحان می شویم. و غیره. و ما در این مرحله منتظر می مانیم و می خواهیم تصویر زیبایی از زندگی خود ترسیم کنیم.

وی با اشاره به اینکه جلسات زیادی برای بیماران ام اس در مورد مسائل و مشکلات مختلف برگزار می کنیم، گفت: جلساتی با شهرداری همدان برای تسهیل استفاده بیماران ام اس از امکانات عمومی داشتیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با بیان اینکه عمده مشکلات مربوط به کمبود دارو برای بیماران بوده و تنها یکی دو مورد پس از پیگیری به تفصیل انجام شده است، تصریح کرد: در حال حاضر داروهای ام اس در ایران ارائه می شود. استان، که داروخانه دانشگاه را نیز برای بهبود شرایط برای مردم استان تغییر خواهیم داد.

وی خاطرنشان کرد: امروز علاوه بر مرکز استان برای بیماران ام اس در ملایر، تویسرکان و نهاوند نیز دارو ارائه می شود و در ماه های آینده تسهیلاتی فراهم می شود تا بیماران منطقه شمال استان بتوانند در منطقه خود خدمات دریافت کنند و به مرکز شهر بروند در استان سفر نکنید.

مجذوبی با اشاره به اینکه برخی از بیماران استان های همجوار سهمیه دارو را از بیماران استان دریافت می کنند، از انجمن بیماران ام اس استان خواستیم تا آمار بیماران استان را واقعی کند و از این مشکل جلوگیری کند، گفت: یکی از ما هدف جدی تقویت دانشکده توانبخشی است که در استان نه تنها برای بیماران ام اس بلکه به دلیل اینکه به سمت سالمندی می رویم نیاز فوری نیست.

وی با اشاره به اینکه مایلم حداقل چهار مرکز توانبخشی در استان راه اندازی شود، خاطرنشان کرد: به دنبال تقویت مراکز مراقبت در منزل هستیم تا بیماران و سالمندان بتوانند تا حد امکان در منزل خدمات دریافت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا درباره گرانی دارو نیز گفت: کشور وارد شرایط اقتصادی خاصی شده است و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شده است اما خبر خوب این است که اقدامات تدریجی در این زمینه انجام شده است. داروها و ثانیاً مکان، مابه التفاوت قیمت دارو را بیمه می پردازد و فشار زیادی وجود دارد، روی بیماران نخواهد آمد.

وی گفت: در حال حاضر به سمت قیمت واقعی دارو در کشور حرکت می کنیم، اما در مورد داروهای خارجی این اتفاق نیفتاده است که امیدواریم محقق شود.

نماینده مردم همدان و فامینین در شورای اسلامی نیز با بیان اینکه جامعه پزشکی ما باید روزی به بلوغ فکری برسد تا مشکلات جامعه حل شود، اظهار داشت: در بودجه سال ۱۴۰۱ طرح راه اندازی صندوق ترمینال را مطرح کردم. بیماران بیمار، به طوری که هیچ بیمار نیازی به درمان در کشور نیست.

حمیدرضا حاجی بابایی با بیان اینکه ۵ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض و ۲۰ میلیارد تومان وام با ۴ درصد سهم در این صندوق قرار داده ایم، گفت: این طرح در سال جاری تصویب شد و قانون است و در صورت اجرا نشدن در حال حاضر دولت به دنبال آن است. تدوین اساسنامه صندوق

وی با بیان اینکه این صندوق همه ساله باز است و هر بیمار با مشکل مالی ۱۰۰ میلیون تومان دریافت می کند، افزود: برای اولین بار ۷ میلیون نفر را که بیمه ندارند رایگان بیمه کرده ایم و تاکنون ۳ میلیون نفر را بیمه کرده ایم. از این طریق بیمه شده اند.

نماینده مردم همدان و فامینین در مجلس با بیان اینکه خود را متعهد به کار برای مردم کرده ام و تاکنون در پوشش نمایندگی ولایت چیزی به خود، خانواده و اطرافیانم نداده ام، گفت: من آرزوی شفای عاجل برای همه بیماران جهان

انتهای پیام/۸۹۰۲۶/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید