چرا ترشحات سفید بعد از مقاربت سلامت زنان


ممکن است دلایل متعددی برای ترشحات سفید بعد از مقاربت وجود داشته باشد و برای شناخت مختصر آنها، ابتدا باید متوجه شوید که ترشحات چیست و چرا ظاهر می شوند. اغلب به دلایل مختلف در فرد مبتلا ظاهر می شود نشان می دهد و راه حل های آن در زیر در این مقاله ذکر شده است، بنابراین با دقت بخوانید.

علل ترشحات سفید

ترشحات واژن چیست؟

ترشحات واژن مخلوطی از مایع، سلول ها و روان کننده هایی است که به نظر می رسد از واژن در برابر عفونت محافظت می کند. این ترشحات واژن توسط سلول های واژن و دهانه رحم اندام تناسلی زن تولید می شود.

ترکیب، کمیت و کیفیت ترشحات به چیزهای زیادی بستگی دارد. این بستگی به مدت زمان چرخه قاعدگی و رشد اندام های تولید مثل دارد. بنابراین اگر بعد از همسرتان ترشحات سفید رنگی از واژن دارید نگران نباشید. اما سعی کنید علل این نوع ترشحات واژن را درک کنید.

ترشحات سفید واژن ممکن است در اثر عفونت، عفونت قارچی، تغییرات هورمونی، واژینوز باکتریایی، تریکومونیازیس واژینالیس، تریکوموناس شفیره، کلامیدیا یا سوزاک ایجاد شود. پس بهتر است به نزدیکترین مرکز زنان و زایمان مراجعه کرده و معاینه ای انجام دهید تا علت این نوع ترشحات واژینال را پس از مقاربت بیابید.

ترشحات سفید واژن در حین مقاربت

در موارد معدودی مشخص می‌شود که در حالی که فشار دادن آلت تناسلی به واژن آسیب می‌زند، ترشحات شیری سفید رنگی از آن خارج می‌شود و این طبیعی است و جای نگرانی نیست. اما به غیر از آن دلایل دیگری نیز وجود دارد که منجر به ترشح ترشحات سفید رنگ واژن پس از رابطه جنسی می شود.

همچنین بخوانید : چگونه در دوران بارداری به همسر خود دلداری دهیم

در این مقاله تمام دلایل احتمالی که باعث ترشح سفید رنگ واژن بعد یا قبل از جفت گیری می شود را خواهیم فهمید.

هیجان برای تفریح

اگر نر و ماده بیرون بیایند، زن را می بیند که ترشحات سفید ترشح می کند. این نوع ترشح ممکن است بعد یا قبل از رابطه ظاهر شود. دلیل اصلی این ترشح، هیجان شدیدی است که هورمون استروژن را فعال می کند و هورمون های آن را آزاد می کند و زن بعد از پریود یا قبل از آن دچار ترشحات سفید رنگ واژن می شود.

این نوع ترشحات گیاهی معمولاً سفید مایل به شفاف به نظر می رسد و به نظر می رسد که محیطی مساعد برای واژن فراهم می کند و از واژن در برابر عفونت محافظت می کند. بنابراین اگر ترشحات شما پس از مقاربت سفید شد، نیازی به نگرانی نیست.

کیف های دستی زنانه ترکیبیدر حالی که پس از مقاربت با ترشحات سفید رنگ واژن مواجه می شوید، در صورتی که دردی نداشته باشید، به این معنی است که لازم نیست نگران باشید، همه چیز طبیعی است که می توانید در مورد آن بخوانید. هورمون درمانی برای درک اهمیت هورمون هایی که باعث مشکلات سلامتی زنان می شوند و به راحتی می توانید آنها را برطرف کنید.

همچنین بخوانید: ۷ نکته برای از بین بردن زگیل لب واژن در خانه

چرخه قاعدگی تغییر می کند

گاهی اوقات استفاده از فنجان قاعدگی واژن را نیز تحریک می کند، سپس ترشحات سفید در حین یا بعد از رابطه جنسی شروع می شود. اما به آن ترشحات طبیعی نیز می گویند.گاهی اوقات در ابتدای قاعدگی یا درست پس از پریود در حین مقاربت، زنان دارای ترشحات مخاطی سفید رنگ واژن هستند. و به طور خودکار ناپدید می شود تا نگران این ترشحات نباشید. گاهی ترشح در دوران بارداریزنان انواع مختلفی از ترشحات واژن را تجربه می کنند، بنابراین باید بدانید که آیا بعد از یا قبل از هیجان شدید یا مقاربت، هر نوع ترشح واژن را تجربه می کنید و این نوع ترشحات سفیده تخم مرغ شفاف با یا بدون بو هستند.

چرا ترشحات سفید واژن بعد از رابطه جنسی

به طور کلی ترشحات سفید واژن پس از مقاربت نشان دهنده وجود عفونت است. این عفونت به دلیل عفونت قارچی ایجاد می شود، به واژینوز باکتریایی تبدیل می شود، و شما هنوز به آن اهمیت نمی دهید، سپس به مشکلات متعدد در زنان تبدیل می شود. اما در اینجا در این مقاله، شایع ترین دلایلی را که باعث ترشح سفید رنگ واژن بعد از رابطه جنسی می شوند، فهرست کرده ایم، پس به ادامه مطلب بروید.

واژینوز باکتریال

واژینوز باکتریایی (BV) همچنین باعث ترشحات سفید رنگ واژن بعد یا قبل از مقاربت می شود که این ترشحات در بدن زنان به دلیل رشد بیش از حد باکتری ها ظاهر می شود که بیشتر در زنان مشاهده می شود. سن باروری چیزی است که به این نوع باکتری ها کمک می کند تا بیش از حد رشد کنند و بعد یا قبل از آن به شکل ترشحات شیری سفید رنگ خارج شوند.

عفونت واژن


در حین ترشحات ناشی از واژینوز باکتریایی، بوی شدید ماهی به دلیل باکتری های بی هوازی وجود دارد. تغییرات pH واژن باعث این اتفاق می شود، گاهی اوقات در طول جفت گیری زمانی که یکی از بستگان همزمان ترشحات سفید را فعال می کند.

همچنین بخوانید: مشکلات قلبی در دوران بارداری

ترشح BV ممکن است سفید یا خاکستری باشد. سایر علائم احتمالی عبارتند از:

بوی نامطبوعی که پس از مقاربت قوی تر می شود

ترشحات بیشتر از حد معمول

خارش

سوزش در هنگام ادرار

گاهی اوقات واژینوز باکتریایی هیچ علامتی ایجاد نمی کند.

کرم سفت کننده واژن


بنابراین بهتر است سلامت واژن خود را بدانید و سپس سعی کنید آن را با منابع متعدد درمان کنید. پسندیدن؛ کاندیدیاز، آنتی بیوتیک یا تغییر در رژیم غذایی، می توانید از یک رژیم غذایی سالم برای سلامت واژن استفاده کنید یا می توانید از آن استفاده کنید. هورمون انرژی پسندیدن کاندیدیازیس یا یک آنتی بیوتیک یا تغییر در رژیم غذایی خود می توانید از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید سلامت واژن یا می توانید از هورمون انرژی استفاده کنید.

این به شما کمک می کند تا قلب درونی خود را متعادل کنید و سپس از انواع بسیاری از ترشحات واژن که باعث ایجاد اضطراب در ذهن شما می شوند، خلاص خواهید شد. اگر BV خود را درمان نکنید، می تواند منجر به مشکلات متعددی در زندگی شخصی شما شود و بعداً به این شکل ظاهر می شود عوارض بارداری. پس الان بهش فکر کن و درمانش کن.

عفونت قارچی

عفونت های مخمری همچنین باعث ترشح سفید رنگ واژن بعد یا قبل از مقاربت می شود. مخمر برای سلامت واژن مهم است، اما رشد بیش از حد مخمر باعث ایجاد مشکلات متعدد در زنان می شود و ترشحات سفید رنگ واژن پس از مقاربت یکی از آنهاست.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه عفونت قارچی چیست و چگونه آن را در خانه درمان کنید، این مقاله را در مورد علل آن بخوانید عفونت قارچی در حالی که از عفونت قارچی رنج می برید، قرمزی و خارش بسیار شایع است زیرا ترشحات شایع هستند.

علائم اضافی عبارتند از:

همچنین بخوانید: عوارض جانبی تزریق استروئید در دوران بارداری

سوزش

قرمزی واژن و فرج

ادرار دردناک

نفوذ دردناک

درمان شامل داروهای ضد قارچ بدون نسخه یا تجویزی است.

عفونت مقاربتی

STD یک عفونت است و در صورت داشتن رابطه جنسی بدون هیچ گونه محافظتی می تواند فردی را به فرد دیگر منتقل کند و این باعث ترشح سفید رنگ واژن بعد از رابطه جنسی می شود. چرخه های دهانی، طبیعی و مقعدی منابع اصلی انتقال عفونت هستند. برای جلوگیری از این نوع عفونت ها باید از کاندوم استفاده کنید یا از رابطه با فرد آلوده خودداری کنید.

علل و علائم احتمالی عبارتند از:

کلامیدیا:
که ممکن است باعث ترشحات زرد مایل به سفید، خونریزی واژینال بین دوره های دفع ادرار و درد در هنگام ادرار شود. گاهی اوقات هیچ علامتی از کلامیدیا ظاهر نمی شود.

تریکومونیازیس: ترشح مشکوکی ایجاد می کند که ممکن است سفید، شفاف، سبز یا زرد باشد. همچنین ممکن است در حین دفع ادرار دچار خارش، قرمزی، سوزش و ناراحتی شوید.

عفونت واژن چیست؟


سوزاک:
کدام یک می تواند بدون علامت باشد؟ اگر علائم دارید، ممکن است ترشحات سفید رنگ، ترشحات بیشتر از حد معمول، خونریزی واژینال بین قاعدگی و ادرار دردناک داشته باشید.

این بیماری های مقاربتی با آنتی بیوتیک ها درمان می شوند. اگر یک STI دارید، شرکای جنسی جدید شما نیز باید تحت درمان قرار گیرند.

مقایسه علائم

علائم ترشحات واژن


میزان ترشحات متوسط ​​چقدر است؟

این ترشحات به شرایط فیزیکی شما مانند وزن، سبک زندگی و عادات غذایی بستگی دارد. این بدان معنی است که برای هر کسی متفاوت است.

همچنین بخوانید: اگر زن پریود شده باشد، شوهر می تواند پوجا را انجام دهد

برای اطمینان از ترشح طبیعی خود، می توانید پس از جفت گیری آن را بررسی کنید.

سپس می توانید آن را با ترشحات غیر طبیعی خود که بعد از جفت گیری ظاهر می شود مقایسه کنید و تفاوت را محاسبه کنید.

افراد مبتلا به واژینوز معمولاً روزانه حدود ۱ قاشق چایخوری ترشحات سفید خالص تا شیری دارند. افرادی که آلت تناسلی دارند در دستان خود ترشحات را تجربه نمی کنند مگر اینکه در حالت هیجان شدید یا انزال باشند. انزال استاندارد حدود یک قاشق چایخوری است.

با این حال، ترشح طبیعی در طول مقاربت به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

پریود شما

هیجان شدید

تغییرات هورمونی

سلامت عمومی شما

کنترل تولد

عفونت آلت تناسلی یا باکرگی

اگر عفونت دارید، فعالیت رابطه ممکن است علائمی مانند ترشح و درد را افزایش دهد؟ بهتر است تا زمان رفع عفونت، تحت درمان قرار بگیرید و از مقاربت دهانی، مقعدی و فیزیکی خودداری کنید.

چه زمانی به پزشک مراجعه می کنید؟

اگر نگران ترشحات خود هستید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و دلایل ذکر شده در بالا را بررسی کنید تا دلایل ترشحات سفید واژن را پس از جفت گیری متوجه شوید.

همچنین بخوانید : علل نامنظم شدن قاعدگی در دختران نوجوان

اگر ترشحات مایل به زرد، سبز یا خاکستری دارید، از پزشک کمک بگیرید

همچنین اگر این علائم همراه شما باشد، می توانید از کمک پزشکی استفاده کنید.

درد در طول روابط فعال می شود

ادرار دردناک

معده درد

درد لگن

خارشدار

سوزش

عجولانه

زخم ها

اگر هیچ یک از این علائم را نداشته باشید، احتمالاً ترشح شما معمولی خواهد بود.

حرف آخر…

ترشحات واژن در حین یا بعد از رابطه جنسی به دلیل برانگیختگی طبیعی است، یعنی در بیشتر مواقع طبیعی است. اما علل ذکر شده در بالا نیز مسئول این نوع ترشحات واژن است. ترشحات طبیعی واژن در هنگام ظاهر شدن هیچ دردی ندارند یا بو یا بوی بسیار ملایمی دارند. اگر علائم شما یکسان است، طبیعی است و لازم نیست نگران آن باشید.

گاهی اوقات ترشحات واژن پس از مقاربت با عفونت همراه است و علل شایع آن عفونت قارچی، واژینوز باکتریایی و بیماری های مقاربتی است. به راحتی در خانه قابل درمان است.

همچنین بخوانیدبهترین کمربندهای حمایتی برای زنان

به خاطر داشته باشید که اگر ترشحات شما شفاف نیست، بوی قوی دارد یا با درد همراه است، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

رژیم لاغری سریع