چرا مردم چاق می شوند – Factorhealth.org


اگر کسی این سوال را بپرسد، می‌گوید دلیل اصلی خوردن غذای زیاد، اما حرکت کم است. و هر دکتری همین جواب را می دهد. شما باید کمتر بخورید، هرچه کالری بیشتری مصرف کنید، بیشتر حرکت خواهید کرد. این پاسخی است که من به هر مردی دادم.

اما راه حل دائمی برای مشکل چاقی نیست. هر کسی که تجربه شخصی با این مشکل داشته است، آن را به خوبی می داند، وزن اضافی را کم نکنید. و اینکه این روش را امتحان کردند، کیلوگرم دوباره مثل قبل برگشت. اثر یویو به خوبی شناخته شده است و یک پدیده رایج است که با همه رژیم ها همراه است.

وقتی از رژیم غذایی صحبت می کنیم باید به تجربه ای که هر فرد در زمینه کاهش وزن دارد اشاره کنیم. این بدان معنی است که رژیم کم کالری منجر به کاهش وزن می شود، اما همچنین منجر به بازگشت وزن قبلی می شود. آنها بسیار نادر هستند که پس از از دست دادن وزن اضافی، توانستند وزن های جدید را حفظ کنند. چرا کاهش وزن و تناسب اندام اینقدر سخت و تقریبا غیرممکن است؟

می توان به این سوال پاسخ داد، اما باید توجه داشت که در حالی که همه چیز مربوط به نحوه و نحوه غذا خوردن است. این دو مفهومی هستند که بدن و متابولیسم ما به نحوه مصرف و ذخیره آن در نزدیکی ذخایر چربی بستگی دارد. زیرا بدن با شروع غذا خوردن و افزایش وزن برای مدت طولانی گرسنه می ماند. این به این دلیل است که غذای حاصل برای بعد ذخیره می شود. همچنین متابولیسم و ​​ذخیره چربی در بدن را کند می کند. بنابراین نوبت به بازیابی وزن بعد از رژیم می رسد. بنابراین او باید یک رژیم غذایی ایجاد کند. گرسنگی به خودی خود به معنای کاهش وزن نیست.

چرا با این همه اطلاعات و دانش، اما در نبرد حقوقی با اضافه وزن ناموفق؟

این به این دلیل است که هیچ کس به هورمون ها اشاره نکرده است. هیچ جا ذکر نشده که انسان عامل اصلی افزایش وزن است. شناخته شده است که متابولیسم تسریع شده، پرکاری تیروئید، منجر به کاهش وزن می شود. کم کاری تیروئید از آنجایی که متابولیسم را کند می کند، منجر به افزایش وزن می شود. اما این هورمون ها عامل اصلی افزایش وزن نیستند. هورمونی در بدن انسان وجود دارد که عامل اصلی افزایش وزن است.

انسولین – هورمونی که باعث افزایش وزن می شود

می توان گفت که عامل اصلی افزایش وزن انسولین است. این هورمون جزء اصلی کنترل قند خون است.

ورود به غذاهایی مانند سیب زمینی، برنج، نان، ماکارونی، کیک سفید و همه چیزهایی که از آرد هیدرولیز شده تا مولکول پایه قند ساخته شده است. این بدان معنی است که جذب گلوکز در خون منجر به افزایش سطح قند خون می شود. چرا لوزالمعده برای حذف قند از خون باید هورمون انسولین ترشح کند؟ زیرا سطح طبیعی قند خون ۵ گرم گلوکز است. هر چیزی فراتر از این حد برای سلامتی مضر است. حتی انسولین نیز جریان خون را از گلوکز تخلیه می کند. به همین دلیل است که سطح قند خون پس از خوردن غذا کاهش می یابد. در این مرحله، بخش کوچکی از قند فرآوری شده با انسولین به عضلات و کبد فرستاده می شود. بخش دیگر به چربی تبدیل می شود و در سلول های چربی به عنوان ذخیره سازی “بعدی” ذخیره می شود.

زیرا بدن فکر می کند کمبود انرژی دارد. اما او قادر به مصرف چربی نیست. سپس یک مشکل بزرگ وجود دارد. مشکل انسولین است، تا زمانی که خون نتواند به چربی سوزان بدن برسد. انسولین چربی ها را در سلول های چربی به دام می اندازد، بنابراین نمی تواند از آنها بهره برداری کند. بنابراین گرسنگی برای غذای غنی از قند وجود دارد. اما هیچ چیز تغییر نکرده است. از سرگیری کربوهیدرات ها در بدن بیشتر به شکل چربی ذخیره می شود، بنابراین تا زمانی که انسولین در خون وجود دارد، نمی توان از قند به عنوان انرژی برای بدن استفاده کرد.

اما با انسولین، مشکل دیگری وجود دارد – کمبود آن. این بیماری به نام دیابت نوع ۱ شناخته می شود. منجر به تخلیه کامل رسوبات چربی می شود. در این حالت انسولین تولید نمی شود و از دست دادن چربی کاهش می یابد. بنابراین می توان گفت که انسولین اضافی منجر به افزایش وزن می شود در حالی که کمبود این هورمون منجر به کاهش وزن می شود.

کمبود انسولین منجر به ترشح رسوبات چربی در خون و قدرت خرید آن به عنوان جریان خون می شود. می توان سطح انسولین خون را کنترل کرد. انجام بسیار آسان است. فقط با کنترل و انتخاب غذایی که می خوریم. بنابراین باید بدانیم که کربوهیدرات ها باعث ترشح انسولین می شوند، در حالی که چربی ها و پروتئین ها باعث ترشح انسولین نمی شوند.

بنابراین می توان گفت که غذای غنی از کربوهیدرات منجر به افزایش وزن می شود. بنابراین لازم نیست برای تصادف گرسنه باشید. غذا می تواند رایگان باشد، اما غذا کربوهیدرات کمتری دارد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر