چمران: چرخ گیر کرده در گل لاشه باید حرکت کند


به گزارش خبرگزاری ری به نقل از فارس، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران پیش از ظهر امروز در مراسم پروژه های مدیریت شهری که در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد، با بیان اینکه ساخت و ساز و توسعه خانه ها امری بسیار است، گفت: کار سخت و دشوار : البته این کار را باید به مردم بسپاریم و شهرداری هم باید در این روند تسهیل کننده باشد.

وی گفت: در دولت قبل وزیری با اظهارات غیرمنطقی منجر به توقف ساخت و ساز شد و اظهارات این مسئول باعث زنگ زدگی چرخ مسکن شد و امیدواریم این چرخ زنگ زده که در حال حرکت است سرعت بیشتری بگیرد و شاهد باشیم. رویدادها خوب باش

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: در دولت سیزدهم باید چهار میلیون واحد مسکونی ساخته شود اما خود مردم نیز باید به میدان بیایند تا چرخ زنگ زده مسکن گیر کرده در گل و لای را به حرکت درآورند.

چمران ادامه داد: ما بهترین خانه ها را در طول تاریخ ساخته ایم و معماری ما معروف و مثال زدنی بوده است. روستاها و خانه هایی داشتیم که همین مردم ساخته بودند و انشالله در نفرآباد هم ساخته می شود.

وی بیان کرد: تجربه ای داشتیم که مسکن ها و واحدهای مهر ساخته شد و مردم از آن استفاده کردند اما امسال باید با معماری زیبا و قابل قبول و بر اساس نیاز و مصالح مردم کار انجام شود.

چمران با تاکید بر الگوی معماری ایرانی اسلامی در ساختمان ها خاطرنشان کرد: معماری واحدهای مسکونی باید به گونه ای باشد که آرامش و آسایش مردم را به ویژه در محله نفرآباد واقع در جوار حرم عبدالعظیم حسنی (ع) فراهم کند. .

انتهای پیام/۶۷۰۶۲/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید