چه چیزی باعث لنفوم می شود؟ – Factorhealth.org


بیش از یک میلیون نفر هر سال گرد و غبار ناشی از لنفوم‌هایی را که بدون ساختار یا کنترل تقسیم می‌شوند، گاز می‌گیرند.

خطر بیماری لنفوسیتی معمولاً در دهه بیست، اواخر دهه چهل و اواخر دهه شصت رخ می دهد. دکتر مارتین دریلینگ از کالج لودویگ ماکسیمیلیان در مونیخ می گوید تعداد بیماران در ۲۰ سال گذشته دو برابر شده است.

علل این بدخیمی ها متفاوت است – از عفونت ها و میکروارگانیسم های خاص گرفته تا اجزای ژنتیکی پنهان که در اعماق پرونده اتمی شما پوشانده شده است. بیماری‌های لنفاوی مضر نیز می‌توانند ناشی از اچ‌آی‌وی، هپاتیت C و سایر عفونت‌های کبدی باشند، درست مانند هلیکوباکتر پیلوری، بنابراین برخی از انواع لنفوم‌ها را می‌توان با عوامل ضدعفونی در مرحله اولیه بیماری درمان کرد.

علائم هشدار دهنده

لنفوم هوچکین در کودکان و بزرگسالان شایع تر است. نشانه اولیه برای این بیماری، گسترش آکسون های لنفاوی در یک طرف گردن است. بیماری هوچکین آکسون های لنفاوی حاشیه ای را که به طور متراکم در امتداد قسمت بیرونی پوست قرار دارند، تحت تاثیر قرار می دهد. امروزه به دلیل جنبه های مثبت درمان، بیماران بی شماری که بیماری آنها به موقع بررسی می شود، می توانند به دنبال درمان دائمی باشند. در بنیاد هماتولوژی در بلگراد، حدود صد نفر وجود دارند که مصمم هستند دائماً لنفوم داشته باشند. مطالعه ای که توسط این دفتر در سال ۲۰۰۶ انجام شد نشان داد که بیش از ۷۰ درصد صرب ها هرگز درباره لنفوم اطلاعی نداشتند. عوارض جانبی، به عنوان مثال، تب بدون توضیح واضح، تعریق شدید شبانه، نیشگون گرفتن، سوزن سوزن شدن مداوم کل بدن، گشاد شدن آسان گردن، زیر بغل یا فاق، کاهش وزن غیرقابل توضیح، خستگی، قطعاً همه نشانه ها و انگیزه های این بیماری را هشدار می دهند. به متخصص مراجعه کنید

تجمعات خطرناک چه کسانی هستند؟

لنفوم نوعی بدخیمی است که به طور کلی به راحتی قابل تجزیه و تحلیل است زیرا عفونت نشانه های قابل توجهی را نشان می دهد. تصمیم نهایی با ارزیابی پاتولوژیک گرفته می شود. بیش از ۷۰ نوع لنفوم وجود دارد که به تومورهای هوچکین و غیر هوچکین جدا می شوند. لنفوم غیر هوچکین معمولاً در بزرگسالان جوان اولیه است و با این نوع لنفوم معمولاً بزرگ شدن آکسون‌های لنفاوی در ناحیه گردن، میانی و فاق وجود دارد. به ندرت متخصصان می توانند توضیح دهند که چرا یک نفر به این بیماری مبتلا شده است و هیچ کس دیگری. با این حال، واضح است که لنفوم ناشی از عفونت نیست و مسری نیست: هیچ کس نمی تواند بیماری را از فرد دیگری “گرفت”. خطر عفونت در افراد مسن بیشتر است و در مردان طبیعی تر از زنان است. علاوه بر این، این نوع رشد بدخیم در افراد مبتلا به مشکلات اسکلتی مقاومت ذاتی، بیماری های سیستم ایمنی یا کمکی ها یا در بین افرادی که از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی پس از پیوند عضو استفاده می کنند، طبیعی تر است. افرادی که کار می کنند یا به طور کلی ترکیبات مصنوعی، به عنوان مثال، آفت کش ها یا کودهای طبیعی دریافت می کنند، در معرض افزایش خطر ابتلا به لنفوم غیر هوچکین هستند.

به مقدار زیاد مایعات بنوشید

برخی از داروهای سیتواستاتیک می توانند بر مثانه و کلیه ها تأثیر بگذارند. نوشیدن مقادیر کم آب در طول روز راحت تر و شاید خیلی بهتر از مصرف مقدار زیادی آب است. به غیر از آب، می توانید آب میوه (به طور ایده آل تازه فشرده)، چای طبیعی…

رژیم غذایی اصلاح شده

رزق و روزی عالی در طول درمان به معنای خوردن کالری و پروتئین کافی است که از کاهش وزن جلوگیری می کند و با کمک آن کیفیت بهبود می یابد. یک برنامه غذایی منصفانه به شما کمک می کند احساس بهتری داشته باشید و انرژی بیشتری داشته باشید. عواقب اولیه، به عنوان مثال، از دست دادن گرسنگی، حالت تهوع، گرفتگی یا گلودرد می تواند خوردن را دشوار کند. نباید نادیده بگیرید که یک رژیم غذایی مناسب و طبیعی در طول درمان، و از این نقطه به بعد، برای بهبودی سریع‌تر حیاتی است.

پویا بمانید

به همان تعداد تمرینی که می خواهید بروید. بین تمرینات استراحت کنید. حفظ فاصله استراتژیک از مقابل خورشید مستقیم، به خصوص در ماه های اواسط سال!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر