kermanyy

Saturday, 23 October 2021

چکمه های تقویت کننده COVID-19: به سوالات کلیدی پاسخ داده شده است

چکمه های تقویت کننده COVID-19: به سوالات کلیدی پاسخ داده شده است


24 سپتامبر 2021 – FDA و CDC این هفته اعلام کردند که گروه خاصی از افراد در معرض خطر بالای عفونت شدید COVID -19 اکنون می توانند دوز بیشتری از واکسن Pfizer را دریافت کنند.

شما و دوستان و خانواده ممکن است س questionsالاتی داشته باشید: آیا من واجد شرایط هستم؟ برای ارتقاء به کجا مراجعه کنم؟ آیا باید ثابت کنم که در معرض خطر زیادی هستم؟ آیا اگر واجد شرایط تقویت کننده باشم و واکسن دریافت نکنم ، هنوز کاملاً واکسینه شده ام؟

ما رایج ترین س questionsالات مربوط به دستورالعمل های ارتقاء Pfizer را به تفکیک بیان می کنیم.

تقویت کننده ها چیست؟

افزایش دوز اضافی واکسن برای محافظت بیشتر شما در برابر عفونت وجود دارد. در این مورد ، COVID-19.

به گفته آنیتا گوپتا ، DO ، استادیار بیهوشی و مراقبت های اورژانسی و داروهای درد در دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز ، “اساسا ، تقویت کننده ها همان چیزی هستند که کلمه می گوید.”

“تقویت کننده ها به افراد اجازه می دهند واکنش ایمنی بیشتری داشته باشند. ”

گوپتا گفت ، دوز اضافی واکسن به ویژه برای افراد مسن و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی در برابر شرایطی مانند سرطان ، دیابت یا چاقی دارند ، در نتیجه کشف تغییرات جدید اهمیت دارد.

پاسخ ایمنی از سری واکسن دو دوز ممکن است کافی نباشد ، به ویژه در افراد آسیب پذیر.

بنابراین هدف اصلی این است که در صورت مواجهه با تغییرات جدید به این افراد کمک کنیم و مطمئن شویم که در صورت برخورد با آنها واکنش ایمنی بدی ندارند. “

چه کسی شایسته ارتقاء Pfizer است؟

طبق دستورالعمل های استفاده اضطراری مجاز از FDA ، برخی از افرادی که با واکسن Pfizer به مدت 6 ماه یا بیشتر واکسینه شده اند ، اکنون می توانند یک دوز تقویت کننده Pfizer دریافت کنند.

اگر واکسن های دیگر COVID-19 مانند Moderna یا Johnson & Johnson را دریافت کرده اید ، نمی توانید Pfizer را تقویت کنید.

اگر واکسینه شده اید و جزء یکی از این گروه ها هستید ، می توانید Pfizer را تقویت کنید:

  1. 65 سال یا بیشتر
  2. 18 سال به بالا و در معرض خطر بالای COVID-19 بزرگ
  3. اگر در موقعیتی کار می کنید یا زندگی می کنید که شما را در معرض خطر شدید COVID-19 قرار می دهد. به عنوان مثال ، کارکنان مراقبت های بهداشتی ، معلمان و افرادی که در زندان ها و سرپناه های بی خانمان هستند.

به اینجا بروید تا ببینید آیا شما یا فردی که می شناسید در معرض خطر بالای بیماری کووید -19 قرار دارد یا خیر.

در صورت دریافت واکسن دیگر COVID-19 مانند Moderna یا Johnson & Johnson ، چه زمانی می توانم انتظار افزایش Pfizer را داشته باشم؟

تاریخ دقیق آن مشخص نیست ، اما نباید زیاد طول بکشد ، زیرا Moderna اخیراً داده هایی را به FDA ارائه کرده است و جانسون و جانسون نیز به زودی از وصیت خود پیروی می کند.

دکتر ویوک ا. مورتی ، جراح آمریکایی ، روز جمعه گفت که دریافت تقویت کننده برای همه ، از جمله کسانی که در ابتدا واکسن Moderna یا J&J را دریافت کرده اند ، مانند “اولویت بالا” تأیید شده است. ”

ویلیام شافنر ، دکتر ، استاد پزشکی ایمنی و بیماریهای عفونی در دانشگاه وندربیلت ، موافق است که این امر به زودی اتفاق می افتد.

او می گوید: “امیدوارم ظرف یک ماه آینده تا 6 هفته آینده اطلاعاتی در مورد این دو واکسن دریافت کنیم.” “یکی پس از دیگری خواهد بود. هرکدام به صورت جداگانه رسیدگی کردند. ”

“من می دانم که کمی گیج کننده است ، اما شما باید این کار را انجام دهید زیرا همه داده ها به طور همزمان جمع آوری نشد.”

Eric Ascher ، DO ، پزشک عمومی در بیمارستان Lenox Hill در شهر نیویورک می گوید ، این واقعیت که تقویت کننده های Pfizer در حال حاضر با برخی از گروه های پرخطر در دسترس هستند نشانه مهمی است که نشان می دهد تقویت کننده های دیگر واکسن های COVID-19 نیز عقب نیستند.

او گفت: “برای من ، این نشانگر قوی است که آنها به زودی در اختیار بقیه مردم قرار خواهند گرفت.”

ارتقاء Pfizer خود را از کجا تهیه کنم و هزینه آن چقدر است؟

با توجه به CDC ، می توانید بینایی خود را در داروخانه ها ، مطب پزشک ، بخش های بهداشتی ، کلینیک های شغلی و برنامه های فدرال افزایش دهید.

CDC می گوید: “بیش از 70 درصد از درمان معمول COVID-19” در داروخانه ها انجام می شود.

افزایش همه واکسن های COVID-19 کاملاً رایگان است.

CDC پنجشنبه گفت: “همه واکسن های COVID-19 ، از جمله دوزهای تقویت کننده ، برای مردم ایالات متحده رایگان خواهد بود.”

آیا باید تأیید کنم که واکسن Pfizer را قبل از دریافت ارتقاء Pfizer دریافت کرده ام؟

ممکن است پاسخ کوتاه نباشد. شافنر می گوید اما برای ایمنی شما مهم است که از دستورالعمل های FDA پیروی کنید و اگر واکسن Pfizer را دریافت کرده اید فقط Pfizer را تقویت کنید.

وی گفت: “این درها را برای افرادی که واکسیناسیون Pfizer ندارند و مشتاق دریافت تقویت هستند ، ادامه داده و تقویت می کنند ، باز کرده است. این توصیه نمی شود ، “او می گوید.

“ما همیشه به مردم هشدار می دهیم که اگرچه این بعید است ، اما اگر شما احساس یک رویداد بد را دارید ، اگر این کار را خارج از پیشنهاد تعیین شده انجام دهید ، بیمه شما بیمه نامه الکترونیکی را شامل نمی شود. ”

آیا باید مدرکی را نشان دهیم که به دلیل یک بیماری زمینه ای در معرض خطر بالایی هستیم یا در منطقه ای زندگی می کنیم یا کار می کنیم که ما را در معرض خطر بالای بارداری COVID-19 قرار می دهد یا اینکه ما بیش از 65 سال سن داریم؟

خیر

شافنر می گوید این سیستم بر روی سیستم احترام کار خواهد کرد. به عبارت دیگر ، شما ظاهر می شوید و می گویید که سزاوار آن هستید ، آن را زیر سوال نمی برید و مکان ، چه داروخانه باشد یا سایت واکسن ، به شما کمک می کند.

“این همان رویکردی است که ما قبلاً برای افرادی که واکسینه می شوند داریم. تنها کاری که باید انجام دهند این است که نگاه کنند و بگویند “من در گروه واکسینه شده هستم” و دوز سوم را دریافت کنند. “

آیا بوسترها دوز کامل یا نصف دوز واکسن Pfizer هستند؟

به گفته FDA تقویت Pfizer یک دوز کامل واکسن Pfizer است.

اما ممکن است این مورد برای تقویت کننده واکسن دیگر کووید -19 یکسان نباشد.

گوپتا می گوید: “به عنوان مثال ، FDA در حال بررسی تأیید دوز کمتر تقویت کننده واکسن Moderna COVID-19 نسبت به دوز اول است.”

اما نباید بیش از حد به افزایش دوز عکس خود وابسته باشید.

اشر می گوید: “این بر اساس نحوه ساخت واکسن است و سطح محافظت را تغییر نمی دهد.”

اگر کاملاً واکسینه شده ام اما تقویت کننده دریافت نکرده ام ، آیا هنوز کاملاً واکسینه شده ام؟

وجود دارد.

CDC می گوید: “طبق داده های فعلی ، تعریف” واکسن کامل “همان توصیه های زیر برای افزایش دوز است.”

یک فرد 2 هفته پس از اتمام اولین دوره واکسیناسیون خود ، مانند دو دوز واکسن Moderna و Pfizer یا یک دوز واکسن جانسون و جانسون ، کاملاً واکسینه شده در نظر گرفته می شود.

وقتی صحبت از افراد دارای نقص ایمنی می شود ، ممکن است کمی پیچیده تر باشد ، گوپتا می گوید.

“برای واضح بودن ، اگر واکسن دارید ، ما دوز سوم را دوز سوم می نامیم. دوز سوم برای افراد واکسینه شده در حال حاضر در دسترس است. اگر واکسینه نشده اید ، گلوله سوم افزایش محسوب می شود.

طبق CDC ، افرادی که دارای سیستم ایمنی متوسط ​​هستند در معرض خطر بالای COVID-19 هستند و ممکن است در مقایسه با کسانی که واکسینه نشده اند ، سطح ایمنی یک سری واکسن دو دوز را نداشته باشند. این دوز اضافی برای بهبود پاسخ افراد واکسینه شده به چرخه اولیه ایمن سازی آنها در نظر گرفته شده است. ”

آیا این افزایش سالانه مانند واکسن های آنفولانزا خواهد بود؟

شافنر می گوید: “ما هنوز آن را نمی دانیم.” “ما انتظار داریم که این تقویت کننده ها ، زیرا در واقع سطح آنتی بادی شما را به سطح بسیار بالایی می رسانند و افزایش می دهند ، تا حفاظت نسبتاً طولانی را ارائه دهند. خیلی طولانی؟ خوب ، باید ببینیم.

“به یاد داشته باشید ، ما در حال یادگیری در مورد واکسن های COVID-19 و COVID-19 هستیم ، بنابراین نمی توانیم در این مرحله پیش بینی کنیم که آیا این افزایش سالانه خواهد بود یا خیر. هر 2 سال یا هر 3 سال. باید ببینیم. ”

آیا باید همان عوارضی را که هنگام دریافت دوزهای اولیه واکسن COVID-19 دریافت کردم ، انتظار داشته باشم؟

با توجه به CDC ، ممکن است عوارض جانبی مشابهی مانند درد بازو ، آنفولانزای جزئی ، بدن درد و سایر علائم شایع را تجربه کنید.

اشر می گوید ، اما مهم است که به خاطر داشته باشیم که واکسن ها توسط همه افراد متفاوت درمان می شوند.

او می گوید: “من بیمارانی داشته ام (علاوه بر تجربه شخصی) که هیچکدام از آنها کمترین علائم را نداشته اند و دیگران نیز احساس کرده اند که 24 ساعت به آنفولانزا مبتلا شده اند.”

“من انتظار ندارم که عوارض جانبی بیشتر از آنچه در دوزهای قبلی خود احساس کرده اید باشد. واکسن بسیار ایمن است و مزایای واکسن از خطرات هرگونه عوارض جانبی جزئی بیشتر است. “

اگر اطلاعات بیشتری می خواهید ، می توانید وب سایت های CDC و وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده را برای اطلاع از به روزرسانی واکسن ها و تقویت کننده های COVID-19 بررسی کنید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک خود یا سایر ارائه دهندگان خدمات درمانی تماس بگیرید.

اخبار سلامت WebMD

منابع

آنیتا گوپتا ، DO ، استادیار بیهوشی و مراقبت های ویژه و داروهای درد ، دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز.

اریک اشر ، دکتر ، پزشک عمومی ، بیمارستان Lenox Hill.

ویلیام شافنر ، دکتر ، استاد پزشکی ایمنی و بیماریهای عفونی ، دانشگاه وندربیلت.

FDA

CDC.


© 2021 WebMD ، LLC. همه حقوق محفوظ است.Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *